• Чому деякі жінки до останнього не знають, що вагітні.Вокруг Света. Украина
  Чому деякі жінки до останнього не знають, що вагітні
  Лайфстайл
  Неділя, 12 грудня 2021

  Чому деякі жінки до останнього не знають, що вагітні

  За статистикою, одна з 7000 жінок не підозрює про те, що вагітна, поки не народить. Лікарі розповіли чому.

  «Я не знала, що вагітна, поки не народила». Подібні розповіді не викликають довіри, адже тіло жінки починає сигналізувати їй про вагітність уже через два тижні після зачаття: з’являється нудота, легке нездужання, порушується цикл, змінюються смакові переваги.

  Але цих симптомів може і не бути. Та й тест не завжди дає правильний результат. Тому одна з 7225 жінок не здогадується про свій стан аж до появи малюка.

  Чому так відбувається, пояснила консультант з питань освіти Королівського коледжу акушерок Мішель Лайн. Вона назвала 11 причин, чому жінки можуть не знати про свою вагітність .

  1. Перименопауза (предклімактичний період)

  Це період, що починається за кілька років до настання менопаузи. Зазвичай він настає у жінок  віком близько 40 років і триває в середньому чотири роки.

  Під час перименопаузи яєчники починають виробляти менше естрогену, що знижує ймовірність вчасно дізнатися про вагітність.

  Особливо високий ризик несподіваної вагітності у молодих жінок, які переживають ранню менопаузу (і, отже, більш ранню перименопаузу).

  2. Синдром заперечення вагітності

  Це вже не медична, а психологічна причина. Деякі жінки підсвідомо заперечують можливість мати дітей через свій вік, взаємовідносини з партнером або позицію чайлдфрі. І виявивши у себе симптоми вагітності, вони швидше шукатимуть інші причини, ніж визнають це як факт.

  3. Помилковий тест на вагітність

  Домашній тест на вагітність найкраще проходити, коли є правильний рівень хоріонічного гонадотропіну – гормону, що починає вироблятися після імплантації ембріона (на 6-8 день після запліднення яйцеклітини).

  Але іноді тести показують неправильний результат, наприклад, якщо у жінки позаматкова вагітність або є загроза викидня. Для 100%-ої впевненості потрібно зробити аналіз крові і перевіритися у лікаря.

  4. Вага

  У жінок, які страждають на ожиріння, можуть виникнути проблеми з овуляцією і зачаттям. Отже, визначити ймовірність зачаття і навіть виявити саму вагітність може бути нелегко.

  5. Нерегулярний менструальний цикл

  Відсутність місячних – одна з ключових ознак вагітності. Але якщо у жінки нерегулярний цикл, то вона навряд чи зможе з точністю визначити, коли у неї овуляція, і завагітніти. А затримка на кілька тижнів не викличе ніяких побоювань.

  6. «Тиха дитина»

  Цей феномен може бути пов’язаний з синдромом заперечення вагітності. Зазвичай плід починає ворушитися на 10-11 тижні вагітності. Але жінки, які не збиралися народжувати чи психологічно заперечують саму можливість зачаття, не помічають рухів дитини, а отже, не знають про те, що вагітні.

  7. Проривна кровотеча

  Проривна кровотеча іноді трапляється на ранніх термінах вагітності через те, що ембріон починає заглиблюватися у стінку матки і у жінки різко змінюється гормональний фон.

  У деяких випадках така кровотеча збігається в часі з місячними і може повториться кілька разів, через що жінка може і не знати про те, що завагітніла.

  8. Патології матки

  Здорова матка має грушоподібну форму. Але у деяких жінок вона має форму серця – складається з двох «рогів» і розділена перегородкою. Обидві половини серцеподібної матки функціонують, у чому і полягає хитрість.

  Ембріон може прикріпитися з одного боку, в той час як інший вироблятиме місячні. Тобто жінка може і не підозрювати, що завагітніла.

  9. Ендометріоз

  Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, при якому клітини внутрішнього шару стінки матки розростаються за його межами.

  Жінки, які страждають на це захворювання, можуть легко сплутати перші ознаки вагітності з симптомами ендометріозу.

  10. Психічний розлад

  Якщо жінка переживає значний стрес або страждає від проблем з психічним здоров’ям, то може просто не помітити, що завагітніла, оскільки її розум зайнятий зовсім іншими питаннями.

  11. Хвороба

  Жінки, які побороли серйозне захворювання (наприклад, онкологічне) і мають патологічний страх перед його поверненням, можуть прийняти симптоми вагітності за рецидив.

  За матеріалами Мirror.

  Завантажити ще