«Я не знала, що вагітна, поки не народила». Подібні розповіді не викликають довіри, адже тіло жінки починає сигналізувати їй про вагітність уже через два тижні після зачаття: з’являється нудота, легке нездужання, порушується цикл, змінюються смакові переваги.
Але цих симптомів може і не бути. Та й тест не завжди дає правильний результат. Тому одна з 7225 жінок не здогадується про свій стан аж до появи малюка.
Чому так відбувається, пояснила консультант з питань освіти Королівського коледжу акушерок Мішель Лайн. Вона назвала 11 причин, чому жінки можуть не знати про свою вагітність .
1. Перименопауза (предклімактичний період)
Це період, що починається за кілька років до настання менопаузи. Зазвичай він настає у жінок віком близько 40 років і триває в середньому чотири роки.
Під час перименопаузи яєчники починають виробляти менше естрогену, що знижує ймовірність вчасно дізнатися про вагітність.
Особливо високий ризик несподіваної вагітності у молодих жінок, які переживають ранню менопаузу (і, отже, більш ранню перименопаузу).
2. Синдром заперечення вагітності
Це вже не медична, а психологічна причина. Деякі жінки підсвідомо заперечують можливість мати дітей через свій вік, взаємовідносини з партнером або позицію чайлдфрі. І виявивши у себе симптоми вагітності, вони швидше шукатимуть інші причини, ніж визнають це як факт.
3. Помилковий тест на вагітність
Домашній тест на вагітність найкраще проходити, коли є правильний рівень хоріонічного гонадотропіну – гормону, що починає вироблятися після імплантації ембріона (на 6-8 день після запліднення яйцеклітини).
Але іноді тести показують неправильний результат, наприклад, якщо у жінки позаматкова вагітність або є загроза викидня. Для 100%-ої впевненості потрібно зробити аналіз крові і перевіритися у лікаря.
4. Вага
У жінок, які страждають на ожиріння, можуть виникнути проблеми з овуляцією і зачаттям. Отже, визначити ймовірність зачаття і навіть виявити саму вагітність може бути нелегко.
5. Нерегулярний менструальний цикл
Відсутність місячних – одна з ключових ознак вагітності. Але якщо у жінки нерегулярний цикл, то вона навряд чи зможе з точністю визначити, коли у неї овуляція, і завагітніти. А затримка на кілька тижнів не викличе ніяких побоювань.
6. «Тиха дитина»
Цей феномен може бути пов’язаний з синдромом заперечення вагітності. Зазвичай плід починає ворушитися на 10-11 тижні вагітності. Але жінки, які не збиралися народжувати чи психологічно заперечують саму можливість зачаття, не помічають рухів дитини, а отже, не знають про те, що вагітні.
7. Проривна кровотеча
Проривна кровотеча іноді трапляється на ранніх термінах вагітності через те, що ембріон починає заглиблюватися у стінку матки і у жінки різко змінюється гормональний фон.
У деяких випадках така кровотеча збігається в часі з місячними і може повториться кілька разів, через що жінка може і не знати про те, що завагітніла.
8. Патології матки
Здорова матка має грушоподібну форму. Але у деяких жінок вона має форму серця – складається з двох «рогів» і розділена перегородкою. Обидві половини серцеподібної матки функціонують, у чому і полягає хитрість.
Ембріон може прикріпитися з одного боку, в той час як інший вироблятиме місячні. Тобто жінка може і не підозрювати, що завагітніла.
9. Ендометріоз
Ендометріоз – це гінекологічне захворювання, при якому клітини внутрішнього шару стінки матки розростаються за його межами.
Жінки, які страждають на це захворювання, можуть легко сплутати перші ознаки вагітності з симптомами ендометріозу.
10. Психічний розлад
Якщо жінка переживає значний стрес або страждає від проблем з психічним здоров’ям, то може просто не помітити, що завагітніла, оскільки її розум зайнятий зовсім іншими питаннями.
11. Хвороба
Жінки, які побороли серйозне захворювання (наприклад, онкологічне) і мають патологічний страх перед його поверненням, можуть прийняти симптоми вагітності за рецидив.
За матеріалами Мirror.