• Дюссельдорф

    Дюссельдорф – це місто, в якому є що подивитися в будь-яку пору року! Музеї, картинні галереї, виставки, театри, шопінг, модні покази, нічне життя, парки і пам’ятки – все для досвідченого туриста, який приїхав до Німеччини .

    Дюссельдорф – «модне» місто і «модна» столиця Німеччини. Це місце проведення яскравих тижнів високої моди, на які з’їжджаються як дизайнери зі всього світу, так і ті, хто ретельно стежить за останніми тенденціями в світі моди.

    Також в Дюссельдорфі знаходяться відомі навчальні заклади – Університет Генріха Гейне і Дюссельдорфська державна Академія мистецтв.

    Як дістатися до Дюссельдорфу

    До пандемії у МАУ був прямий рейс з Києва , але зараз рейси скасовано. Проте прямі рейси є у лоукостера Eurowings двічі на тиждень.

    До пандемії у Дюссельдорф можна було дістатися і на автобусі. Автоперевізники пропонували як прямі рейси (час у дорозі – 30-34 години), так і рейси з пересадкою (в цьому випадку поїздка триватиме більше двох діб). Автобуси прибуваюли на міжнародний автовокзал (Fernbusbahnhof, Worringer Str.140). Вартість проїзду – від 55 євро. Але з початку пандемії регулярні автобусні рейси до Дюсельдорфу скасовані. 

    Тим, хто любить подорожувати поїздом, потрібно бути готовим до пересадки. Зараз є варіант такої поїздки тільки через Пшемисль, бо інші потяги з України до Европи були скасовані з початку пандемії. Якщо потяги поновлять, то біль прийнятні варіанти – це Київ – Варшава – Дюссельдорф або Київ – Будапешт – Дюссельдорф. Шлях буде довгим, але якщо вам подобається вивчати світ через вікно купе, то можна сміливо вибирати цю опцію.

    Транспорт з аеропорту

    З аеропорту до центру міста курсує комфортний поїзд. Після прибуття в міжнародний аеропорт Дюссельдорфа і проходження всіх формальностей необхідно пройти до станції D-Flughafen Terminal S, купити квиток в автоматі до станції Dusseldorf Hauptbahnhof, закомпостувати його, сісти на найближчу електричку S11, і через 20 хвилин ви приїдете на центральну залізничну станцію Дюссельдорфа. Квиток коштує 2.60 євро.

    Крім електрички, в центр Дюссельдорфа курсує автобус, зупинка якого розташована біля виходу з аеропорту. Час в дорозі – 25 хвилин, вартість поїздки – 2.60 євро. Квиток можна придбати біля туристичної стійки в приміщенні аеропорту, або ж у водія.

    Послуги таксі коштують від 24 євро, а вартість трансферу – від 56 євро.

    Історія Дюссельдорфа

    Дюссельдорф розкинувся на берегах річки Дюссель, яка впадає в Рейн поруч з містом.

    Історія Дюссельдорфа починається в XII столітті. Тоді в цих місцях вже існувало маленьке рибальське селище, яке називали селом на Дюсселі, «Дюссельдорфом», а вже в XIII столітті Дюссельдорф отримав статус міста. За сотню років місто стало резиденцією імперського князя, герцога фон Берга. В кінці XIV століття місто сильно розрослося.

    У XVII-XIX століттях Дюссельдорф перебував під владою різних правителів: тут панували і іспанці, і місцеві курфюрсти, і французи. Армія Прусського королівства теж не обійшла Дюссельдоф. Наприкінці XIX століття, коли місто стало автономним, почався його швидкий ріст; в цей період Дюссельдорф налічував 6 районів. У 20-х роках XX століття місто потрапило під окупацію французьких і бельгійських військ.

    Після приходу до влади в Німеччині НСДАП в 30-40-ті роки в Дюссельдорфі настали страшні часи: масове спалення «небажаної літератури», спалення синагог, відправка перших ув’язнених в концтабори.

    Під час Другої світової війни Дюссельдорф, як і інші німецькі міста, бомбардували союзники, в результаті чого половина міста була зруйнована, мости та цілі вулиці знищені, були і численні жертви з боку мирного населення. У квітні 1945 року американські війська увійшли в місто. У 1946 році Дюссельдорф став столицею землі Північний Рейн-Вестфалія.

    У повоєнні роки тут будували заводи і фабрики, місто поступово стало великим економічним, культурним і науковим центром Німеччини.

    Клімат

    Зима в Дюссельдорфі м’яка і майже безсніжна; температура повітря рідко опускається нижче нуля. Літо тепле і вологе з середньодобовою температурою +22 C. Погода в Дюссельдорфі дуже мінлива, тому навіть на літній відпочинок рекомендується взяти з собою теплі речі. За статистикою більшість туристів приїжджає в Дюссельдорф навесні і влітку – саме в цей час погода сприяє комфортному відпочинку.

    Фото Дюссельдорфа

    Дюссельдорф фото

    Фото: Shutterstock

    Дюссельдорф з висоти пташиного польоту

    Дюссельдорф ратуша фото

    Фото: Shutterstock

    Ратуша і Ратушна площа в Дюссельдорфі

    Фото: Shutterstock

    Пам’ятки Дюссельдорфа

    Дюссельдорф запрошує відвідати численні театри, картинні галереї, музеї. Цікава і архітектура Дюссельдорфа: середньовічна готика переплітається з сучасними high-tech будівлями. Багатством цього німецького міста безумовно можна назвати парки та міські сади. Прогулянки Хофгартеном та Північнім парком з їх чудовими фонтанами і скульптурами; старовинним Лантцшер-Парком, Рейнськім та Східним парками, Японським садом – порадують будь-якого туриста.

    Любителям прогулянок також варто відвідати палац Бенрат з мальовничим парком. Раніше палац був князівською резиденцією, а сьогодні це музей, двері якого відкриті для туристів. На території палацово-паркового ансамблю розміщені два музеї – музей європейського садового мистецтва і музей природознавства. Ціна квитка для дорослого – 12 євро, для дитини – 4 євро.

    Адреса: Benrather Schloßallee 100-106

    Замок Калькум

    У IX столітті на цьому місці розташовувався середньовічний замок, сьогодні ж Замок Калькум – це споруда в стилі пізнього бароко XIX в. Замок оточений ровом, заповненим водою, і англійським парком. Гарне місце для приємної прогулянки.

    Адреса: Oberdorfstraße 10

    Замок Хельторф

    Перша згадка про це місце датується XII століттям. Панський будинок замку був заново побудований на початку XIX століття в кращих традиціях класицизму. Пам’ятки замку закриті для відвідування. Проте, великий парк відкритий. Ціна квитка – 3 євро.

    Адреса: Heltorfer Schloßallee 100

    Якщо ми говоримо про історичні пам’ятки Дюссельдорфа , варто розповісти про Альтштадте – Старе місто. Тутстаровинні церкви сусідять з традиційними ресторанами, флігелями міської ратуші в готичному стилі, ринковою площею Бургплатц, Замковій вежею і церквою Санкт-Ламбертус. Тут є на що подивитися. Після прогулянки можна пообідати в одній з пивоварень, яких в цьому районі багато, і спробувати місцеве темне пиво Альтбір.

    Нова митниця в Дюссельдорфі

    Це три висотних будинки, побудованих на території старого порту в районі Унтербільк за проектом американського архітектора Френка Гері. Комплекс виконаний в стилі деконструктивізму: центральна будівля з нержавіючої сталі з дзеркальним покриттям, з боків якої розташовані два несиметричних різнокольорових будинку, які, немов живі, застигли в русі. Усі будівлі об’єднані єдиною концепцією. Це відмінний зразок сучасної архітектури. Свою назву Нова митниця отримала у спадок – адже цей комплекс був побудований на місці старого митного двору. Сьогодні тут розташований медіа-центр.

    Адреса: Neuer Zollhof 2-6

    Радшлегер

    Хлопчик, який виконує «колесо», – Радшлегер – вважається символом міста. У Дюссельдорфі встановлено кілька статуй Радшлегера. Що ж означає ця фігура? Існує кілька легенд, які проливають світло на виникнення Радшлегера. Одна з них – про перемогу в битві, яку в далекому XIII столітті святкували жителі рибальського села на Дюсселе, від радості перекидаючись «колесом». Інша історія вважається більш реалістичною – в голодний повоєнний час діти Дюссельдорфа, виконуючи «колеса», заробляли собі на життя.

    Драматичний театр

    Вартий уваги туристів і Драматичний театр Дюссельдорфа. Це не тільки культурна, але й архітектурна пам’ятка міста. Обтічно-вигнуті контури будівлі пробуджують фантазію: комусь вони нагадують театральну завісу, а хтось бачить перед собою величезний круїзний лайнер.

    Адреса: Gustaf Gründgens Platz 1

    Базиліка Святого Ламберта

    Базиліка Святого Ламберта – римсько-католицький храм з загостреною баштою, зведений в XIII столітті, зберігає християнські святині – чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, мощі святителя Ламберта, останки інших святих і знаменитих городян. Вона розташована поруч з набережної Рейну.

    Адреса: Stiftsplatz. 7

    Церква Апостола Андрія

    Церква побудована в стилі південно-німецького бароко на початку XVII століття. Інтер’єр церкви виконаний в стилі пізнього ренесансу: ліпнина на склепіннях, зображення Трійці, ангелів, святих покровителів церкви і статуї 12 апостолів.

    Адреса: Andreasstraße 27

    Церква Непорочного Зачаття Діви Марії

    Ця католицька церква побудована в неоготичному стилі кінці XIX століття. Під час Другої світової війни церква сильно постраждала від бомбардувань, після чого велися роботи по її відновленню. Розташована вона недалеко від центрального залізничного вокзалу.

    Адреса: Oststraße 42

    Що подивитися в Дюссельдорфі

    Серед найбільш відомих музеїв Дюссельдорфа – музей сучасного мистецтва К20 і К21, що зберігає колекцію живопису художників XX століття. Тут представлені такі напрямки, як американський поп-арт, експресіонізм, кубізм, сюрреалізм. Ціна квитка в К20 і К21 для дорослого – 8 -12 євро, для дитини – 2,50 євро.

    Адреса: Grabbeplatz 5 і Ständehausstraße 1

    Музей кераміки і порцеляни запрошує ознайомитися з багатою колекцією кераміки з різних куточків світу. У музеї часто проходять тематичні виставки. Ціна квитка – 4 євро.

    Адреса: Schulstraße 4

    Музей кіно розповідає відвідувачам про історію кіно, представляє приголомшливу колекцію камер, костюми і декорації. Тут можна ближче познайомитися з театром тіней, коміксами, мультиплікацією. В інтерактивних зонах можна сміливо натискати на кнопки в очікуванні дива.

    Ціна квитка – 5-7 євро

    Адреса: Schulstraße 4

    Цікавим, особливо для дітей, буде відвідування аква-зоопарку\музею природознавства Лебеке (Aquazoo-Löbbecke-Museum). Тут можна познайомитися з сотнями мешканців водного світу – рифовими рибками, акулами, скатами, муренами, крокодилами. У кожному залі крім акваріумів є інтерактивна зона для дітей. Ціна квитка для дорослого – 10 євро, для дитини – 6 євро.

    Адреса: Kaiserswerther Str. 380

    Музей Гете

    Музей Гете розташований в будівлі палацу Егерхоф біля парку Хофгартен і присвячений життю великого поета, філософа, багатогранної особистості Йоганна Вольфганга фон Гете. Скарби музею, серед яких 17 тисяч томів книг, рукописи, картини, графіка, монети – були передані музею нащадками колекціонера Антона Кіппенберга. Ціна квитка – 4 євро.

    Адреса: Jacobistraße 2

    Музей Кунстпаласт

    У музеї зібрані картини і скульптури старих майстрів, шедеври XIX століття, роботи німецьких художників-класиків і майстрів XX століття, колекція графіки, малюнки і гравюри німецьких і італійських художників XV-XX століть.

    Серед скарбів музею – скульптури, меблі, посуд, вироби з дорогоцінних металів.

    Тут регулярно проходять тематичні виставки. Ціна квитка для дорослого – 14 євро.

    Адреса: Ehrenhof 4-5

    Тим, хто їде в Дюссельдорф за оглядом визначних пам’яток, варто придбати The DusseldorfCard, яка надає право на пільгові квитки в багато музеїв Дюссельдорфа, і дозволяє безкоштовно користуватися громадським транспортом. Більше інформації тут https://www.duesseldorf-tourismus.de/buchen/duesseldorf-card

    Що привезти з Дюссельдорфа

    За традицією, туристи везуть додому сувеніри з символікою міста. Радшлегер – талісман, що приносить успіх, зображений на листівках, гуртках, брелоках і є найбільш продаваним іміджем. Марципан – не менш популярний їстівний сувенір. Різні марципанові фігурки розлітаються з Дюссельдорфа в усі частини світу кожен день.

    Популярні ресторани Дюссельдорфа

    Меню ресторанів міста пропонують традиційні для цієї місцевості м’ясні страви, а також різні супи. А бутерброд з житньої булки з сиром, цибулею і кмином Halve Hahn (“півпетуха”) – споконвічна дюссельдорфська страва – в комбінації з місцевим пивом стане відмінним перекусом.

    Ресторан-пивоварня Zum Schiffchen

    Ресторан з більш ніж 400-річною історією. Заклад пропонує великий вибір страв рейнської кухні: смажений сир камамбер з журавлиною, вершковим сиром і домашнім хлібом; суп з бичачих хвостів з печерицями, заправлений червоним вином; суп з сочевиці з каррі і коріандром. На десерт можна замовити яблучний штрудель з ванільним соусом, мигдалем і корицею. Ванільне морозиво з гарячим шоколадом і збитими вершками – теж чудовий вибір.

    Адреса: Hafenstraße 5

    Ресторан Setzkasten

    Поціновувачі кулінарних шедеврів можуть сміливо прямувати в Setzkasten. Тут подають відмінні м’ясні страви, смачне вино, до цього ж в ресторані прекрасне обслуговування і жива музика.

    Адреса: Berliner Allee 52

    Телевежа Рейнтурм – не тільки найкраща оглядова площадка міста, а й ресторан, що обертається, де можна вишукано повечеряти. З вікон ресторану відкривається прекрасний вид на Дюссельдорф. Трохи нижче ресторану, на висоті 166 метрів, є бар. Ціна квитка для дорослого на Рейнтурм – 9 євро, для дитини – 7 євро.

    Адреса: Stromstraße 20

    Красивий і затишний, старовинний і модерний Дюссельдорф – відмінний вибір для мандрівника. Древнє і сучасне переплітаються тут воєдино, і це відчувається в усьому: в архітектурі, кухні, мистецтві. І здається, що покоління ретельно оберігали це місто протягом століть, щоб донести до нас його чарівність і унікальність.