• Виявлено зв'язок між красою та імунітетом.Вокруг Света. Украина
  Виявлено зв'язок між красою та імунітетом
  Наука
  Вівторок, 22 лютого 2022

  Виявлено зв'язок між красою та імунітетом

  Хоча уявлення про існування об'єктивного стандарту краси залишається спірним, вчені припускають, що риси обличчя, яке вважається привабливим, насправді можуть бути маркерами доброго здоров'я.

  Британські вчені провели дослідження, що підтвердило це припущення. У роботі взяли участь 159 молодих людей, чиї фотографії оцінили на предмет привабливості 492 людини в онлайн-опитуваннях. Кожен волонтер також пройшов серію тестів для оцінки стану імунної системи, рівня запалення в тілі та їхньої самооцінки здоров’я.

  Аналізуючи результати, автори виявили: люди, що вважалися привабливими, мали здоровішу імунну функцію, особливо щодо бактеріального імунітету. Вчені припустили, що основна функція привабливості особи може бути пов’язана не стільки з тим, щоб уникати хворого партнера, скільки з тим, щоб уникнути партнера, який може вплинути на здоров’я майбутнього потомства — принаймні, гіпотетично.

  Дослідження також виявило деякі цікаві статеві відмінності. Чоловіки, наприклад, з більшою ймовірністю вважалися привабливими, якщо їхні природні клітини-кілери були функціональними. Ці клітини мають вирішальне значення у очищенні організму від вірусних інфекцій. Жінки, з іншого боку, вважалися привабливішими, коли у них спостерігалося повільніше зростання бактерій у плазмі, що пов’язано з рівнем мінералів, глюкози і антитіл у крові.

  Результати показують, що привабливість особи може бути пов’язана з імунними факторами, які можуть передаватися в генах, але це не означає, що культурні фактори не впливають на індивідуальне сприйняття краси.

  «Можливо також, що зв’язок між привабливістю та здоров’ям у сучасних людей може бути прихований з огляду на те, що переваги щодо партнерів були сформовані до появи сучасної медицини. Тобто, хоча привабливість могла вказувати як на здоров’я, так і на імунну функцію у предків, зв’язок зі здоров’ям може більше не виникати, оскільки сучасна медицина дозволяє людям з низькою імунокомпетентністю мати відносно добре здоров’я», — припускають автори.

  За матеріалами Science Alert

  Фото: Depositphotos