• Шосте почуття з погляду науки і як воно пов'язане з тривожністю у жінок.Вокруг Света. Украина
  Шосте почуття з погляду науки і як воно пов'язане з тривожністю у жінок
  Наука
  Понеділок, 24 січня 2022

  Шосте почуття з погляду науки і як воно пов'язане з тривожністю у жінок

  Більшість людей знайомі з п'ятьма почуттями (дотик, зір, слух, нюх та смак) і не знають, що ми маємо додаткове почуття, що має назву інтероцепція.

  Це є відчуття внутрішнього стану нашого тіла. Воно допомагає відчувати та інтерпретувати внутрішні сигнали, які регулюють життєво важливі функції в організмі, такі як голод, спрага, температура тіла та частота серцевих скорочень. Це надзвичайно важливе почуття, оскільки гарантує, що кожна система в організмі працює правильно.

  Інтероцепція попереджає нас про те, що тіло може вийти з рівноваги — наприклад, змушуючи нас тягтися до напою, коли ми відчуваємо спрагу, або наказуючи нам зняти светр, коли нам дуже жарко.

  Незважаючи на те, наскільки важливою є інтероцепція для здоров’я, вона вивчена не до кінця. Наприклад, було незрозуміло, чи однаково сприймають та інтерпретують інтероцептивні сигнали чоловіка та жінки.

  Щоб отримати більш ясну картину, психології з Королівського університету Холлоуея в Лондоні та Каліфорнійського університету Лондона об’єднали дані 93 досліджень, присвячених інтероцепції у чоловіків та жінок. Аналіз показав, що у чоловіків та жінок інтероцепція відрізняється. Жінки були значно менш точними в інтерпретації в порівнянні з чоловіками. Ці відмінності не пояснюються іншими факторами, такими як маса тіла, артеріальний тиск або міра відповідальності, з якою учасник експерименту приступив до його виконання.

  Автори нової роботи вважають, що результати дослідження допоможуть зрозуміти, чому багато поширених психічних розладів (такі як тривожність та депресія) частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Раніше для пояснення цього феномену було запропоновано кілька теорій, таких як генетика, гормони, особистісні фактори та схильність до стресу або негараздів у дитинстві. Але тепер учені припускають, що, можливо, причина полягає у відмінностях при сприйнятті сигналів власного тіла. Труднощі з інтероцепцією можуть вплинути на багато областей, включаючи емоційну, соціальну та когнітивну функції, які є відомими факторами ризику психічних захворювань.

  Найкраще розуміння всіх механізмів, що впливають на інтероцептивну здатність, може виявитися важливим для розробки нових методів лікування багатьох душевних розладів.

  За матеріалами Science Аlert

  Фото: Depositphotos

   

  Завантажити ще