• Чому деякі люди не люблять обніматися: наукове пояснення.Вокруг Света. Украина
    Чому деякі люди не люблять обніматися: наукове пояснення
    Лайфстайл
    Вівторок, 30 листопада 2021

    Чому деякі люди не люблять обніматися: наукове пояснення

    На думку американських вчених, те, чи любите ви обніматися, може залежати від того, як вас виховували в дитинстві.

    Обійми, поплескування по спині і потискання руки – частина повсякденного спілкування. Але у деяких людей подібні тілесні контакти викликають огиду. Психологи вирішили з’ясувати чому.

    Усі проблеми родом з дитинства

    У 2012 році вчені з Університету Північного Іллінойсу провели дослідження і виявили, що люди, яких часто обіймали в дитинстві, зазвичай не відчувають дискомфорту від подібних проявів почуттів і в дорослому житті. А ті, кого батьки не притискали і не тискали, навпаки, уникають обіймів. Хоча серед тих, хто недоотримав свою дозу ніжності в дитинстві, є невеликий відсоток людей, які намагаються надолужити згаяне.

    «Деякі діти виростають з відчуттям” голоду “до дотиків і намагаються якомога частіше обіймати людей або хоча б торкатися до них», – пояснює Сюзанна Дегес-Уайт, професор Університету Північного Іллінойсу.

    Дарсі Нарваес, професор психології Університету Нотр-Дам, каже, що брак тілесних контактів у дитинстві може мати два основні наслідки в дорослому житті: у людини недостатньо розвинеться блукаючий нерв або окситоцинова система. У першому випадку людина буде нездатна до співчуття і близькості, у другому – до створення тісного емоційного зв’язку з іншими людьми.

    Як доказ Нарваес навела групу румунських сиріт, які були об’єктом її дослідження в 2014 році. Згідно з його результатами, майже в усіх дітей були проблеми з виробленням окситоцину, через що вони росли замкнутими і нетовариськими.

    Мало обіймів – низька самооцінка

    Ще один висновок, якого дійшли американські вчені під час свого дослідження, стосується самооцінки. У тих, хто уникає тілесних контактів, вона зазвичай низька, оскільки вони не вміють будувати з людьми довірчі стосунки.

    «Люди, відкриті до фізичних контактів з навколишніми, зазвичай більш впевнені у собі, – говорить Дегес-Уайт. – А ті, у кого підвищений рівень соціальної тривожності, можуть уникати близькості навіть з друзями ».

    Хоча нелюбов до обіймів, визнають вчені, може бути властива і цілком впевненим у собі людям. У деяких країнах це просто частина культури. Наприклад, жителі США і Англії обіймаються набагато рідше, ніж Франції і Пуерто-Ріко, і з самооцінкою це ніяк не пов’язано. Так склалося історично.

    Переваги обіймів

    Є науково обгрунтована причина полюбити обійми: вони підвищують імунітет.

    У дослідженні, проведеному в 2015 році, вчені з Університету Карнегі-Меллона (США) намагалися дізнатися, чи впливають обійми та інші форми прихильності на імунну систему. І виявилося, що ті, хто відчуває, що їх люблять, дійсно менш сприйнятливі до застуди і вірусів. Причому третина цього ефекту (32%) пов’язана з відкритими обіймами.

    За матеріалами Travel and Leisure.

    Завантажити ще