• У Нідерландах археологи знайшли давньоримську скляну чашу без жодної подряпини.Вокруг Света. Украина
    У Нідерландах археологи знайшли давньоримську скляну чашу без жодної подряпини
    Наука
    Понеділок, 24 січня 2022

    У Нідерландах археологи знайшли давньоримську скляну чашу без жодної подряпини

    За оцінками фахівців, тендітному посуду не менше 1800 років, але на ньому немає ні сколів, ні тріщин.

    Археологи, які проводили розкопки на місці великої забудови в Неймегені, виявили ефектну римську чашу із синього скла, яка знаходиться у бездоганному стані.

    Такі чаші виготовлялися шляхом охолодження та затвердіння розплавленого скла у формі. Візерунок у вигляді смуг наносили, коли скломаса була ще рідкою. Синій колір матеріалу надавав оксиду металу.

    Наймеген – найстаріше місто Нідерландів. Воно було засновано як римський військовий табір на початку I століття нашої ери, а поряд з ним утворилося цивільне поселення батавів, місцевого народу. У 98 році поселення Неймеген стало першим містом на території нинішніх Нідерландів, що набуло статусу муніципію (права римського міста), що зробило його жителів римськими громадянами.

    За словами експертів, знайдена чаша не місцевого виробництва. Вона була виготовлена ​​у майстерні витончених виробів зі скла у великому римському місті. Римське місто Вітера (сучасний німецький Ксантен), було відоме своїм виробництвом скла, і воно також знаходилося на території батавів, тому тут мали бути налагоджені лінії для обміну товарами. Однак чаша такої високої якості могла бути зроблена і в Італії і продана на північ або придбана батавським легіонером, який привіз її додому, коли йшов у відставку з римської армії. “Я бачив подібний скляний посуд в італійських музеях”, – поділився керівник розкопок, археолог Ван де Гір.

    Також під час розкопок у Неймегені було виявлено могили римського поселення та невелику кількість похоронного інвентарю, зокрема судини, кубки та прикраси. Залишки житла нечисленні — переважно це сліди дерев’яного будівництва — але археологи документують залишки та знебарвлення ґрунту, щоб скласти карту будинків району.

    За матеріалами  The History blog

     

    Завантажити ще