• Фрірайд для екстремалів: у горах Качкар у Туреччині почався сезон хелі-скі.Вокруг Света. Украина
  Подорожі
  Середа, 9 лютого 2022

  Фрірайд для екстремалів: у горах Качкар у Туреччині почався сезон хелі-скі

  Акредитацію на катання у горах Качкар на Чорноморському узбережжі вже пройшли понад 370 спортсменів. Сезон триватиме до кінця березня.

  Хелі-скі — різновид екстремального гірськолижного спорту. Це — фрірайд по незайманих снігових схилах. Щоб дістатися вершини спуску, лижники використовують вертоліт.

  Сезон хелі-скі розпочався у горах Качкар у Туреччині за участі групи з 16 лижників зі Швейцарії та Франції — спортсмени завершили першу в сезоні сесію катання. Загалом для катання зареєструвалися близько 370 ентузіастів. 

  Умови для хелі-скі у горах Качкар

  Гори Качкар у Туреччині приймають поціновувачів хелі-скі з 2004 року. Це — одне з небагатьох місць у світі з відповідними умовами для катання на лижах хелі-скі. Гори розташовані між провінціями Різе та Артвін у північно-східній Туреччині, а найвища точка сягає понад 3900 метрів. Гірськолижні траси знаходяться на висоті від 1200 до 3600 метрів, більшість знаходиться на відкритій місцевості. У районі зареєстровано понад 400 трас із перепадами висоти від 700 до 1200 метрів.

  Розташовані на плато Айдер у Різе, гори Качкар мають багато закладів для розміщення: бутик-готелі, хостели, а також орендні бунгало. 

  хели-ски

  Місцева команда складається з професійних гідів, пілотів, масажистів, інженерів, перекладачів та екскурсоводів. Члени команди — вихідці з альпійських країн. Вертолітні пілоти є відомими спеціалістами з дослідження Гімалайських гір або членами професійних рятувальних команд. Пілоти працюють у високогірних умовах цілий рік, виконуючи польоти хелі-скі, рятувальні роботи або перевезення вантажів. Лікарі-масажисти проходять підготовку у галузях  фізіотерапії, акупунктури та рефлексотерапії.

  Що ще можна робити у регіоні Качкар?

  Гірський регіон Качкар підходить не лише любителям сноуборду та хелі-скі — гірська річка Фиртина, завдяки каскадним потокам і стрімкій течії, створює потрібні умови для рафтингу.  

  Гори Качкар порадують і тих, хто хоче додати до свого відпочинку культурну програму. Можна відвідати поселення і церкви — деякі з цих споруд були створені в епоху Середньовіччя та розташовані на узбережжі Чорного моря.

  Гори Качкар багаті на місцеві гастрономічні делікатеси — відвідувачі можуть насолодитися регіональним сніданком Чорноморської Туреччини і знаменитими хамсі, чорноморськими анчоусами, які зазвичай подають в’яленими або смаженими. Регіональний сніданок складається із знаменитого чорного чаю Різе, мухлами (суміші сиру, кукурудзяного борошна та масла), туршу кавурмаси (смажені солоні огірки), кукурудзяного хлібу, місцевого масла і анзерського меду, який збирають на зелених плато Чорноморського регіону.

  Безпечний туристичний напрямок

  Курорти у горах Качкар мають все необхідне обладнання та засоби для евакуації, зокрема рятувальні килимки з кріпленням для лебідки, вакуумні матраци, дефібрилятори та системи вентиляції. Щоб надати допомогу у разі аварії, всі місцеві гіди проходять інструктаж щодо рятувальних дій у гірських умовах  і використання обладнання.

  На додаток до безпеки катання хелі-скі, перша в світі програма сертифікації безпечного туризму в Туреччині забезпечує відповідність туристичних об’єктів понад 900 міжнародним критеріям охорони здоров’я та гігієни. Сертифікація стосується закладів розміщення, харчування, туристичних і транспортних засобів, культурних, мистецьких і конгресових закладів, тематичних парків, гірськолижних підйомників тощо. Відповідальні органи проводять гігієнічні та санітарні огляди не рідше ніж двічі на місяць. Наразі сертифікацію пройшли понад 11 700 об’єктів. Крім того, для туристів розроблені пакети страхування, які покривають витрати на подовжене перебування в Туреччині на випадок захворювання на COVID-19 під час подорожі.

  Детальна інформація на сайтах: https://goskiingturkiye.com, https://goblackseaturkiye.com, а також https://goturkiye.com.

  Читайте також:

  Альпійські канікули: 5 найкращих гірськолижних курортів у Європі

  ТОП-5 гірськолижних курортів Польщі