• Археологи виявили стародавній магазин вуличної їжі в Помпеях.Вокруг Света. Украина
  Археологи виявили стародавній магазин вуличної їжі в Помпеях
  Наука
  Неділя, 28 листопада 2021

  Археологи виявили стародавній магазин вуличної їжі в Помпеях

  Археологи виявили прикрашений фресками магазин, який продавав жителям Помпей стародавній еквівалент вуличної їжі - гарячі страви та напої.

  Магазин, відомий як Термополій , що на латині означає прилавок з гарячими напоями, був виявлений на території Археологічного парку Регіо V, яка ще не відкрита для публіки. У деяких з глибоких теракотових глечиків для гарячої їжі, які встановлювалися в прилавку з круглими отворами, були виявлені сліди їжі, якій майже 2000 років. Термополії були дуже популярні в римському світі. У Помпеях їх уже знайдено близько 80, але цей – перший, що зберігся цілком.

  Фото: pompeiisites.org

  Лицьова сторона прилавка була прикрашена яскравими фресками, на деяких з яких були зображені тварини, що входили до складу страв, наприклад, курка і дві качки, які висять догори ногами.

  «Це незвичайна знахідка. Ми вперше проводимо розкопки цілого Термополію », – сказав Массімо Оссана, директор археологічного парку Помпеї.

  Археологи також знайшли прикрашену бронзову чашу для пиття, відому як патера, керамічні глечики, які використовуються для приготування тушкованих страв і супів, винні фляги і амфори.

  «Наш попередній аналіз показує, що цифри, намальовані на передній панелі прилавка, принаймні частково, є цінами на продукти харчування та напої, які там продавалися» , – розповіла антрополог Валерія Аморетті.

  Фото: pompeiisites.org

  Аморетті також розповіла, що в контейнерах були виявлені сліди свинини, риби, равликів і яловичини, і назвала це відкриття «свідченням величезного розмаїття продуктів тваринного походження, що використовуються для приготування страв» .

  Коли в 79 р. нашої ери почалося потужне виверження Везувію, хмара розжареного попелу так швидко накрила місто, що жителі не встигли покинути Помпеї. Ті, кому вдалося врятуватися, зробили це в перші три дні . Пізніше бігти було майже неможливо.

  За матеріалами Reuters, Science alert и  Pompeii Sites