• 15 цікавих фактів про Монголію.Вокруг Света. Украина
  15 цікавих фактів про Монголію
  Традиції
  Середа, 19 січня 2022

  15 цікавих фактів про Монголію

  Тоді як на заході ім'я Чингісхана асоціюється з суворим, нещадним воєначальником, монголи вважають його королем, який навів порядок у країні.

  1 . Чингісхан (Genghis Khan) вважається основоположником Монголії. Він прийшов до влади шляхом об’єднання багатьох кочових племен Північно-Східної Азії і створив найбільшу у світі імперію, яка поступилася за територією лише Британській імперії XIX століття.

  2. За 25 років вершники Чингісхана завоювали велику площу і більше людей, ніж римляни за чотири століття.

  3. Місце народження Чингисхана відоме, а от місце його поховання тримається в секреті. Згідно з легендою, щоб захистити цю таємницю, 2000 осіб, які були присутні на похованні Чингісхана, були вбиті 800 солдатами. І щоб остаточно закрити цю таємницю, солдати вбили себе.

  4. Статуя Чингісхана неподалік від Улан-Батора – найвища кінна статуя у світі (40 м без постаменту).

  5. Ще задовго до того, як Китай вторгся і завоював Монголію, Монголія захопила Китай. У XIII столітті гігантська нація потрапила в руки онука Чингісхана – Хубілая, який і став першим імператором китайської династії Юань.

  6. Монгольське марновірство свідчить, що потрібно потиснути руку людині, якій ти наступив на ногу, інакше ви станете ворогами. Тож не дивуйтеся, якщо людина, яка щойно топталася на вашій нозі, починає тиснути вам руку.

  7. Монголи вважають, що падаюча зірка означає чиюсь смерть. Тому, коли бачать падаючу зірку, вони не загадують бажання, а шепочуть молитву.

  8. Монгольські коні звикли, що до них підходять і злазять тільки з лівого боку. Не намагайтеся перевірити, як поводитиметься кінь, якщо підійти до нього справа.

  9. Свист у закритому приміщенні – табу в Монголії. Вважається, що це закликає в будинок злих духів.

  10. У Монголії багато землі (1 566 000 км) і мало людей (3,3 млн осіб). На півдні Монголії щільність населення становить 1 людина на 10-15 км, а значні території взагалі безлюдні.

  11. У людей, що живуть у безлюдних місцях, завжди готова миска теплого, підсоленого чаю з молоком для можливих подорожніх.

  12. Улюбленим видом спорту в Монголії є бех (монгольська боротьба ) . Борці одягнені в особливий костюм, частиною якого є відкрита сорочка. Кажуть, цей фасон з’явився після того, як один з борців-чемпіонів виявився жінкою.

  фото: Shatterstock

  {{name}}

  фото: Shutterstock

  13. Щорічно в Монголії проходить фестиваль Золотий орел, на якому мисливці у складних мисливських костюмах і аксесуарах демонструють мужність і мистецтво верхової їзди, а також своїх швидких і спритних орлів.

  14. Сьогодні двогорбих верблюдів у дикій природі можна знайти лише у двох місцях у світі – Монголії і Сіньцзян в Китаї. У Монголії щорічно проходить Фестиваль тисячі верблюдів (Thousand Camel Festival), мета якого захистити і зберегти двогорбих верблюдів, кількість яких неухильно зменшується.

  15. У 1920-ті роки в пустелі Гобі були знайдені скам’янілі останки динозаврів і перші яйця динозаврів. Якщо пощастить, ви теж можете знайти останки динозаврів.

  За матеріалами www.geckosadventures.com та www.travelingeast.com

  Завантажити ще