Кролячий сич або риюча сова (лат. Athene cunicularia) – маленька сова, що мешкає в Північній та Південній Америці. Цих птахів можна зустріти на будь-яких відкритих ділянках з низькою рослинністю, у тому числі в регіонах активної забудови, таких як Силіконова долина та Південна Каліфорнія. Щоб врятувати сов, чиї гнізда страждають від руйнування, біологи почали переселяти їх на території, що охороняються. Однак перша спроба провалилася: сови не схотіли приймати новий будинок.
Тоді вчені пішли на хитрість. У новій програмі переселення вони постаралися створити враження, що сови вже жили в новому місці проживання. І це спрацювало. “Їм подобається бути по сусідству, жити поруч з іншими совами”, – розповів Коллін Вісінскі, біолог з Альянсу дикої природи зоопарків Сан-Дієго, який розпочав експеримент спільно зі Службою охорони рибних ресурсів та дикої природи США.
Вчені включили запис криків сов до і після випуску новоприбулих, яких перевезли в чотири місця в Південній Каліфорнії. Крім того, Вісінські за допомогою шприца розбризкав по землі та каменю білу фарбу, імітуючи послід. У результаті більшість птахів успішно влаштувалися у своїх нових будинках і створили гніздові колонії.
Роючі сови – рідкісні екстраверти у світі хижаків. Ці довгоногі сови насправді люблять компанію. Гніздяться у підземних норах, де поблизу багато сов. Великі колонії забезпечують захист від хижаків, таких як койоти чи яструби. Коли одна сова б’є на сполох, інші відлітають.
Федеральний закон забороняє вбивати птахів, але їх місце існування не охороняється. Як правило, сов виманюють з нір до того, як будуть збудовані будинки. Але проблема в тому, що після руйнування гнізд тваринам нема куди повертатися, і вони гинуть.
Кількість західних риючих сов – підвиду, що мешкає у Каліфорнії, – скоротилася на третину з 1965 року. У штаті вони вважаються «видом, що викликає особливе занепокоєння».
За матеріалами Phys.org
Фото: Depositphotos