• Де знаходиться найглибша у світі станція високошвидкісної залізниці?.Вокруг Света. Украина
  Де знаходиться найглибша у світі станція високошвидкісної залізниці?
  Питання-відповідь
  П'ятниця, 4 лютого 2022

  Де знаходиться найглибша у світі станція високошвидкісної залізниці?

  ​​​​Така станція розташувалася під найвідвідуванішим відрізком Великої Китайської стіни – Бадалін. Розповісти про станцію під час Олімпійських ігор у Пекіні більш ніж доречно.

  Станція Badaling Great Wall у ці лютневі дні так само важлива, як і перший самоврядний швидкісний поїзд, що проходить через неї. Під час Зимової Олімпіади-2022 він переміщує спортсменів, офіційних осіб та гостей між двома головними містами країни, що приймають ігри: Пекіном та Чжанцзякоу.

  Той факт, що надшвидкісному пасажирському експресові не потрібен машиніст, уже примітно. Проте в середині 56-хвилинної поїздки він проходить через іще одне диво інженерної думки: станцію Badaling Great Wall.

  Фото: Рinterest

  Збудована у 2016-2019 роках станція знаходиться за два кроки від входу до Бадаліна, найпопулярнішої ділянки багатовікової стіни. Щоб захистити культову пам’ятку від пошкоджень, залізничну гілку та її станцію проклали глибоко під землею.

  Яка вона – найглибша залізнична станція?

  Триповерхова споруда розміщується на глибині 102 метри під землею та охоплює площу понад 36 000 квадратних метрів. Це – найглибша і найбільша у світі підземна станція високошвидкісної залізниці.

  Будівництво такого складного об’єкта передбачало прокладання 12-кілометрової системи тунелів під об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО.

  Фото: Рinterest

  І це було справою не простою. Інженери використовували електронний детонатор, аби точно розрахувати час вибухів до мілісекунди. Ця технологія була вперше використана в Китаї. Вона дала змогу робітникам підтримувати швидкість вібрації на рівні нижчому, ніж 0,2 см/сек.

  Високошвидкісна залізниця скорочує шлях від столиці Китаю до ділянки Бадалін приблизно від 1,5 години до 27 хвилин.

  Інформація для туристів: станція Badaling Great Wall знаходиться за кілька хвилин від станції канатної дороги Great Wall. А також приблизно за 800 м від початкової точки Великої Китайської стіни Бадалін. Тут також діє другий за довжиною ескалатор у Китаї. Його довжина становить 88 метрів, а висота – 42 метри.

  Фото: Getty Images

  Залізниця Пекін-Чжанцзякоу обслуговується новим високошвидкісним електричним потягом Fuxing. Він розвиває швидкість до 350 км/год. Потяг скорочує час у дорозі між містами-організаторами Олімпійських ігор із трьох годин до 56 хвилин.

  Фото: Getty Images

  Вісім вагонів потяга оздоблені 5G, інтелектуальним освітленням та 2718 датчиками для збирання даних у режимі реального часу та виявлення будь-яких несправностей.

  Спеціальні вагони було розроблено з урахуванням потреб спортсменів. Приміром, деякі купе мають великі ніші, щоб перевозити інвентар для зимових видів спорту. Доступ до них можна отримати за допомогою QR-коду.

  За матеріалами CNN