• Як жити довше на 10 років.Вокруг Света. Украина
  Як жити довше на 10 років
  Наука
  Четвер, 10 лютого 2022

  Як жити довше на 10 років

  Дослідження показали, що певний раціон харчування може збільшити тривалість життя.

  Нова робота вчених з університету Тіссайд (Великобританія) показала, що здорове харчування може збільшити тривалість життя на шість-сім років, якщо людина змінила дієту в дорослому стані, а у молодих людей — приблизно на десять років.

  Дослідники проаналізували дані низки досліджень, присвячених дієті та тривалості життя, у тому числі дослідження «Глобальний тягар хвороб», в якому міститься зведення про стан здоров’я населення в багатьох країнах. В результаті автори дійшли висновку, що очікувана тривалість життя змінювалася у більшу чи меншу сторону залежно від кількості вжитих фруктів, овочів, цільного зерна, рафінованого зерна, горіхів, бобових, риби, яєць, молочних продуктів, червоного м’яса, обробленого м’яса та солодких напоїв.

  Потім автори розробили оптимальну дієту для довголіття, яка включає більше бобових (квасоля, горох та сочевиця), цільнозернових (овес, ячмінь та коричневий рис) та горіхів, а також менше червоного та переробленого м’яса.

  Для порівняння так звана західна дієта складається здебільшого з великої кількості оброблених харчових продуктів, червоного м’яса, молочних продуктів з високим вмістом жиру, продуктів з високим вмістом цукру, напівфабрикатів на тлі низького вживання фруктів та овочів.

  Дослідники виявили, що дотримання оптимальної дієти з 20 років збільшує очікувану тривалість життя більш ніж на десять років для жінок та чоловіків із США, Китаю та Європи.

  Вони також виявили, що перехід від західної дієти до оптимальної дієти у віці 60 років збільшує очікувану тривалість життя на вісім років. Для 80-річних очікувана тривалість життя може збільшитись майже на три з половиною роки.

  Враховуючи, що люди не завжди можуть повністю змінити свій раціон, дослідники також розрахували, що станеться, якщо люди перейдуть із західної дієти на дієту, яка знаходиться на півдорозі між оптимальною та типовою західною дієтою. Вони виявили, що спосіб харчування, який вони назвали дієтою з підходом до здійсненності, може збільшити очікувану тривалість життя 20-річних приблизно на шість років для жінок і трохи більше ніж на сім років для чоловіків.

  Ці результати показують нам, що внесення довгострокових змін до раціону будь-якому віці може значно збільшити тривалість життя. Але вигоди будуть найбільшими, якщо ці зміни почнуться в ранньому віці.

  Поки не зовсім зрозумілі всі механізми, що пояснюють, чому оптимальна дієта може збільшити тривалість життя. Однак цей спосіб харчування включає багато продуктів з високим вмістом антиоксидантів. Ці речовини можуть уповільнювати або запобігати пошкодженню клітин, що є однією з причин старіння.

  За матеріалами Science Alert

  Фото: Depositphotos