• Підводна школа: косатки вчать один одного, як красти рибу з сіток.Вокруг Света. Украина
  Підводна школа: косатки вчать один одного, як красти рибу з сіток
  Тварини
  Четвер, 3 лютого 2022

  Підводна школа: косатки вчать один одного, як красти рибу з сіток

  Міжнародна команда морських біологів виявила, що косатки вчать один одного як красти рибу з сіток, розставлених рибалками.

  Рибалки вже давно знають, що косатки спокійно запливають в місця, де часто зустрічаються люди. Вони забирають рибу прямо з вудок рибалок і рибальських сіток, а також поїдають риб’ячі тельбухи, що люди скидують у море. У новому дослідженні вчені завдалися питанням, чи не почастішали подібні випадки, оскільки косаткам стає все складніше добувати їжу самостійно.

  Вчені вивчали звички косаток, що мешкають біля узбережжя островів Крозе, розташованих у південній частині Індійського океану. Попередні дослідження показали, що косатки в цьому регіоні віддають перевагу “обіду” з патагонського кликача. Ця інформація дозволила місцевим рибалкам та морським біологам вести облік набігів косаток-злодіїв. Виявилося, що кількість подібних випадків останнім часом помітно зросла. Дослідники вирішили дізнатися, чому так відбувається. Варіантів було два. Перший, у цю місцевість запливло більше косаток, що крадуть рибу. І другий — дедалі більше косаток, які вже мешкають у регіоні, вивчилися тому, як здійснювати подібні набіги.

  Фото: Getty ImagesЗграя косаток підпливла до рибальського судна

  Щоб дізнатися, у чому справа, морські біологи вивчили фотографії косаток, зроблені рибалками, вченими та місцевими туристами. Вони порівнювали між собою косаток цих фотографіях. Цих морських ссавців легко відрізнити один від одного, адже у кожної косатки своє власне унікальне забарвлення. Вчені не знайшли доказів, що в цьому регіоні з’явилося більше китів-убивць. Отже стало ясно, що більша кількість косаток, які вже проживали в цій місцевості, навчилися у досвідчених “грабіжників” мистецтву крадіжки риби з сіток.

  Морські біологи з’ясували, що кількість морських злодіїв зросла від 17 до 43 за період з 2010 по 2017 рік. Вони припустили, що не тільки дедалі більше косаток навчаються тому, як красти рибу у людей, а й що вони здійснюють рибні набіги дедалі частіше.

  За матеріалами Phys.org

  Читайте також:

  Морські біологи зафіксували полювання косаток на дорослих синіх китів