• У Бахрейні знайшли штучний острів, якому 1200 років.Вокруг Света. Украина
    У Бахрейні знайшли штучний острів, якому 1200 років
    Наука
    Неділя, 13 лютого 2022

    У Бахрейні знайшли штучний острів, якому 1200 років

    Британські археологи проводили розкопки на історичному острові Аль-Сайя у місті Мухаррак у Бахрейні. Результати досліджень показали, що цей острів є штучним. Він був створений посередині моря навколо джерела прісної води щонайменше 1200 років тому.

    Управління старовин і культури Бахрейну та британська команда археологів на чолі з професором Робертом Картером наприкінці січня розпочали розкопки на історичному острові Аль-Сайя.

    І виявилося, що, на відміну від попередніх уявлень, острів був створений людиною. Раніше вважалося, що острів з’явився унаслідок якогось природного явища.

    Згідно з доктором Салманом Аль-Махарі, острів Аль-Сайя – один із найстаріших прикладів практики заповнення моря.

    Дослідження також показали, що Аль-Сайя грав дуже важливу роль в історії обробки перлів Бахрейну, який був відомий своїми джерелами прісної води. Ці джерела знали під назвами Кавкаб чи Чочаб.

    Попередні результати розкопок показали, що острів грав роль станції водопостачання, яка датується початком ісламської епохи. А може, навіть раніше.

    Щоб створити острів, люди спочатку будували цистерну або водний резервуар навколо джерела, щоб заповнити його прісною водою, яка надходила зі скелястого морського дна. Навколо нього потім створювалася товста кругова стіна, яка формувала невеликий острів менше ніж 20 метрів завширшки. Далі стіна зміцнювалася ще однією зігнутою стіною, утворюючи острів завширшки 40 метрів.

    Фото: Bahrein News Agency

    Джерело з прісною водою на штучному острові

    І врешті-решт будувалися прямі стіни на південній та східній сторонах острова, які перетиналися одна з одною прямокутними майданчиками. Також на острові за допомогою коралових блоків зводилися платформи понад 60 метрів завдовжки. Під час проведення розкопок археологи також виявили невелику будівлю поряд з джерелом із механізмом для підняття води.

    Так що прісна вода добувалася постійно, а потім розподілялася між човнами, що пришвартувалися біля причалу. На більшій частині острова знайшли старі купи раковин перлин, перемішані з керамікою часів VII-VIII століття.

    Таке систематичне морське та підводне археологічне дослідження проводиться у Бахрейні вперше.

    Бахрейн планує захищати острів, який останнім часом почав зникати. Він був занесений до списку об’єктів національної спадщини.

    За матеріалами News of Bahrain

    Завантажити ще