• Під вулицею хорватського міста знайшли римську мозаїку.Вокруг Света. Украина
  Під вулицею хорватського міста знайшли римську мозаїку
  Наука
  Понеділок, 14 лютого 2022

  Під вулицею хорватського міста знайшли римську мозаїку

  Під вузенькою вуличкою Старого Міста на адріатичному острові Хвар у Хорватії було знайдено римську мозаїку. Майстерно зроблена мозаїчна підлога з геометричним візерунком датується II століттям нашої ери. Колись вона знаходилась у розкішній римській віллі.

  Вулицю у Старому Місті Хвара розкопали перед початком водопровідних та каналізаційних робіт. Проте подібні знахідки тут відбуваються не вперше. У 1923 році у цьому місці рили траншею для прокладання зливової каналізації, і за пів метра від рівня вулиці знайшли залишки вілли. Виявлені руїни, зрештою, прикрили кам’яними блоками та заново закопали, щоб захистити їх від попадання води.

  Установка водовідвідної системи була не завершена після розкопок 1923 року. І проблеми, пов’язані з поширенням вологи та підвищенням рівня моря, загрожують збереженню залишків давньоримського міста Фарія в історичному Старому Місті Хвара. Місцеві жителі хотіли б, щоб мозаїка залишилася недоторканою. Вони пропонують накрити її плексигласовим склом так, щоб вона була захищена, і одночасно її можна було б бачити. Але рівень моря піднявся майже на 50 сантиметрів і вулицю більше не можна назвати сухою землею. Встановлення нової водопровідної труби також триває, і вона проходитиме лише в парі сантиметрів над мозаїкою.

  Фото: Vilma Matulić

  Наразі археологи проводять розкопки у 14 інших місцях неподалік місця виявлення мозаїки. Вони розраховують знайти інші рештки стародавньої римської вілли, інші мозаїки та будь-які археологічні артефакти, які можуть допомогти ідентифікувати споруду. Або як мінімум уточнити, чи це була громадська або приватна будівля. Після того як розкопки завершаться, влада матиме чіткіше уявлення про те, що робити далі.

  Наразі археологи музею Старого Міста пропонують підняти мозаїку та перенести її до музею для довготривалого зберігання та подальшої демонстрації в експозиції. Вони замінять її реплікою, якою можна буде ходити без шкоди для старовинного артефакту. Пропоноване рішення має отримати схвалення чиновників управління старожитностей зі Спліту.

  .

  За матеріалами History Blog

  Читайте також:

  Вечірка, якій 1500 років: у Туреччині знайшли мозаїку із зображенням сцен бенкету

  Археологи виявили стародавній магазин вуличної їжі в Помпеях

  Завантажити ще