• У січні у бразильській Амазонії зафіксовано рекордний рівень вирубки лісу.Вокруг Света. Украина
  У січні у бразильській Амазонії зафіксовано рекордний рівень вирубки лісу
  Навколо Світу
  Понеділок, 14 лютого 2022

  У січні у бразильській Амазонії зафіксовано рекордний рівень вирубки лісу

  Вирубування лісів у бразильській Амазонії охопило першого місяця року 430 квадратних кілометрів.

  Вона вп’ятеро перевищує рівень січня 2021-го. Згідно з супутниковими даними Бразильського національного агентства космічних досліджень (Inpe), це найбільший показник знеліснення з 2015 року.

  Дерева вирубують не тільки заради деревини, але й для розчищення площ під поля. На них збираються вирощувати сільгоспкультури для великих виробників продовольства. Захоплення земель здебільшого незаконне.

  Екологи звинувачують президента Бразилії Жаїра Болсонару в тому, що він дозволив прискорити вирубування лісів.

  Фото: Getty Images

  Активісти бразильського «Грінпісу» звернулися до великих торговельних мереж світу з проханням відмовитись від постачальників, що причетні до вирубування лісів.

  На торішньому саміті зі зміни клімату COP26 у Глазго президент Болсонару був одним зі світових лідерів, котрі пообіцяли зупинити вирубку лісів до 2030 року.

  Амазонка є домом для трьох мільйонів видів рослин та тварин, а також одного мільйона корінних мешканців. Крім того, лісовий покрив Амазонії уповільнює темпи глобального потепління.

  Великі тропічні ліси Бразилії поглинають безліч парникових газів з атмосфери. Але що більше дерев вирубують, то менше викидів може поглинати ліс.

  Раніше портал «Навколо Світу. Україна» повідомляв, що вирубка лісів у бразильській Амазонії 2021 року досягла рекордного рівня за 15 років. Згідно зі звітом Inpe, за минулий рік вирубування лісів Амазонки збільшилося на 22 відсотки.

  За матеріалами ВВС

   

   

   

  Завантажити ще