• Що означає вітання
  Що означає вітання "Merry Christmas"?
  Питання-відповідь
  Четвер, 2 грудня 2021

  Що означає вітання "Merry Christmas"?

  Зрозуміло, що це означає "Щасливого Різдва", але звідки походить слово "Christmas"?

  Різдво святкується на честь народження Ісуса Христа, якого християни вважають Сином Божим. І якщо в українській, російській та інших слов’янських мовах слово “Різдво” (Рождество, Boze Narodzenie і т.д.) має спільний корінь зі словом “народжуватися”, “народження”, то в англійській мові все інакше. І, з огляду на, що англомовне привітання давно стало міжнародним – ви побачите і почуєте його і в Японії, і в Німеччині, і в Африці – має сенс розібратися в його значенні.

  Merry – англійською “веселий”. А от слово “Christmas” – це скорочене, редуцироване Christ Mass, “меса Христова”. Меса – це церковна літургійна служба у римсько-католицькій церкві. Етимологія слова «меса» до кінця незрозуміла; за однією версією, воно походить від латинського дієслова mittere – «відпускати», за іншою – від слова missio – латиною « місія, послання». Під час меси відбувається обряд причастя (євхаристії).

  Причастя повторює дії Христа на Таємній вечері, коли він переломив хліб і розділив вино з послідовниками: “Узяв хліб, і поблагословив, поламав, і давав Своїм учням, і сказав: Прийміть, їште, це тіло Моє. І, взявши чашу, і подяку вчинивши, Він подав їм і сказав: Пийте з неї всі, бо це кров Моя Нового Заповіту … ” (Мф26: 26-28).