• Коли з'явилася перша у світі комп'ютерна гра.Вокруг Света. Украина
  Коли з'явилася перша у світі комп'ютерна гра
  Питання-відповідь
  Четвер, 9 грудня 2021

  Коли з'явилася перша у світі комп'ютерна гра

  Неймовірно, але факт: комп'ютерні ігри з'явилися раніше, ніж комп'ютери.

  У 1940 році американський фізик Едвард Кондон на Всесвітній виставці в Нью-Йорку продемонстрував дивовижний пристрій під назвою Nimatron – першу в історії комп’ютерну ігрову електронно-релейну машину для гри в нім (китайська гра, в якій два гравці по черзі беруть предмети, розкладені на кілька купок). Незважаючи на приголомшливий успіх на виставці, про Nimatron швидко забули – головним чином тому, що навіть сам батько-винахідник Едвард Кондон не усвідомив потенціал своєї іграшки.

  Наступною важливою віхою в історії комп’ютерних ігор став 1952 рік, коли британець Олександр Дуглас вигадав OXO, також відома як Noughts And Crosses – комп’ютерні хрестики-нулики. Але і OXO залишилася недоступною для широкого загалу, оскільки єдиний у світі комп’ютер , на якому можна було зіграти, стояв у Кембриджському університеті. Знадобилося ще 10 років, щоб комп’ютерні ігри вийшли в маси.

  Назва і рік виходу першої комп’ютерної гри?

  У 1962 році компанія DEC розпочала продаж комп’ютерів PDP-1. До базової комплектації як тестова програма входила гра SpaceWar! ( на знімку вгорі ), що стала першою грою, випущеною в тираж.

  Хто створив?

  Кілька програмістів з Массачусетського технологічного інституту (США). Групою керував Стів Рассел.

  Яким є сюжет гри?

  Два космічні кораблі , керовані двома гравцями за допомогою подібності джойстиків, літали по екрану, стріляли  один в одного і намагалися не зіткнутися один з одним або зіркою. SpaceWar! стала першою унікальною комп’ютерною грою, адже дві попередні гри були лише комп’ютерною реалізацією вже наявних настільних ігор.

  Перша гра на смартфоні

  У 1994 році у продаж надійшов перший у світі смартфон Simon Personal Communicator з вбудованою грою Scramble – різновидом пазла, де треба було пересувати частини зображення, щоб скласти цілу картинку. Таким чином Scramble став першою у світі грою для смартфона.