• Навіщо потрібні комарі?.Вокруг Света. Украина
  Навіщо потрібні комарі?
  Питання-відповідь
  Неділя, 5 грудня 2021

  Навіщо потрібні комарі?

  Вони виконують необхідну роль у складних екосистемах.

  Люди часто дивляться на навколишній світ і оцінюють усе в ньому, виходячи з корисності або марності для них самих. Однак об’єктивно світ розвивається зовсім за іншими принципами. Так виходить і з комарами: створіння, що докучають нам, насправді просто займають своє місце і виконують необхідну роль у складних екосистемах.

  Саме комарі та їхні личинки є основою раціону безлічі птахів, земноводних, риб, дрібних звірів. Особливо актуально це для північних, арктичних і тундрових регіонів. Крім того, по всій планеті комарі активно беруть участь у кругообігу речовин: їхні личинки розвиваються у воді, куди вимиваються з грунту мікроелементи – залізо, марганець, йод, кобальт, бор та інші, накопичуючи їх у собі, а потім дорослі комахи розлітаються і розносять ці елементи по суші. Нарешті, будучи переносниками захворювань, комарі виконують регуляційну функцію щодо популяцій багатьох тварин.

  Отже, якщо настирливі комарі одномоментно зникнуть, як ми цього хотіли б, наслідки позначаться на всіх інших елементах екосистем – рослинах, тваринах і, звісно, людях! Але, крім такого непрямого значення для людини, є ще й пряма безпосередня користь від комарів нашій цивілізації: саме на основі їхньої слини, що не дає згортатися крові жертв, були розроблені препарати, які запобігають утворенню тромбів, здатних викликати інфаркт міокарда

  Завантажити ще