Останні місяці принесли на землю австралійців чимало бід. І ось – чергова напасть: отруйний воронковий павук.
Про його нинішню надактивність експерти застерегли населення штату Новий Південний Уельс.
Сіднейський воронковий, або лейкопавутинний павук (Atrax robustus) живе переважно якраз у Новому Південному Уельсі. Він любить розмножуватися в спекотному і вологому середовищі.
А саме такий ідеальний для павука кліматичний фон утворився внаслідок нещодавніх пожеж , повені та граду. Павук, який може завдавати шкоди людині аж до смерті, плете павутиння у формі воронки у вологих, прохолодних місцях.
Для цього йому підходять і помешкання людей, куди Воронкові павуки заповзають з грунту або з даху.
Першими заявили про небезпеку співробітники Австралійського парку рептилій, розташованого в Сомерсбі. Тутешні фахівці помітили, що активність цих павуків в останні дні дуже зросла. І попередили населення про те, що до Atrax robustus треба ставитися дуже серйозно.
Експерти зазначають, що зазвичай павуки цього виду активні протягом усього літа. Однак у цьому році через лісові пожежі сезон сіднейського лейкопавутинного павука настав пізніше, ніж зазвичай.
Який він, сіднейський воронковий павук?
Довжина його тіла – від 1 до 5 см. Забарвлення варіюється від синьо-чорного до коричневого. У Новому Південному Уельсі він зустрічається на південь від річки Хантер, на схід від Блакитних озер. А також – в околицях Сіднея .
Харчується Atrax robustus виключно великими комахами та іншими павуками.
Укус Воронкового павука смертельно небезпечний для людей і приматів . Тоді як на інших ссавців, таких як собака і кішка, його отрута не діє.
Отрута павука для людини надзвичайно токсична. Одразу після укусу в місці пошкодження починають сіпатися м’язи. Через деякий час відчувається оніміння кінцівок , губ, язика. У потерпілого спостерігається рясне виділення слини, сльозоточивість, з’являється задишка. Якщо концентрація отрути велика, а людина до неї чутлива, вона може впасти в кому.
Тому якщо павук усе-таки вкусив, слід негайно звернутися до лікаря . На щастя, з 1981 року у розпорядженні лікарів з’явилася протиотрута від укусу воронкового павука.
За матеріалами CNN