• Прапори на пляжі: навіщо потрібні і що означають.Вокруг Света. Украина
    Прапори на пляжі: навіщо потрібні і що означають
    Блоги

    Прапори на пляжі: навіщо потрібні і що означають

    Ця інформація стане в пригоді всім, хто збирається провести відпустку на узбережжі моря чи океану.

    Різними кольорами прапорів позначається різна ступінь небезпеки на воді. Колір прапора легше розрізнити на відстані, і для цього не потрібне знання мови, до того ж система – універсальна, використовується в усьому світі.

    Отже, що означають прапори на будках рятувальників?

    Два червоні прапори ( Water CLOSED to public ) означають найвищу ступінь небезпеки, тобто вода закрита для публіки. Це включає в себе плавання, катання на човнах, серфінг, риболовлю. Узагалі все. У деяких місцях використовують червоний прапор із зображенням плавця, і означає він те саме – «ні» купанню.

    Фото: Shutterstock

    Червоний прапор (High Hazard High Surf and/or Strong Currents) вказує на високу небезпеку хвиль і відбійної течії. Плавання і серфінг не рекомендуються, однак вони не заборонені. Однак ви повинні бути особливо обережними і йти у воду, тільки якщо ви дуже сильний плавець. Щоправда, тут криється інша небезпека – у разі відбійної течії бути хорошим плавцем недостатньо, важливо розуміти напрямок течії, а не плисти до берега, втрачаючи сили. Хоч би яким гарним плавцем ви були – течія все одно сильніша.

    Жовті прапори ( Medium Hazard Moderate Surf and/or Currents ) . Коли хвилі досить бурхливі, але небезпеки для життя немає, вивішують жовті прапори. Вони вказують на середню небезпеку від помірного прибою і відбійної течії, і знову-таки – сильні й упевнені в собі плавці можуть плавати, усвідомлюючи і правильно оцінюючи ризики. Якщо з вами діти або ви невпевнено почуваєтеся на воді – плаваючи у дні «жовтих прапорів», краще надягати рятувальний жилет.

    Зелені прапори (Low Hazard Calm Conditions, Exercise Caution) вказують на низький рівень небезпеки в спокійних умовах, але відпочивальникам усе одно варто пам’ятати про обережність, особливо коли на пляжі діти. Якщо ви бачите зелений прапор – отже, можна і треба йти купатися!

    Сині або фіолетові прапори (Dangerous Marine Life) вказують на небезпечних морських тварин, наприклад, на високу концентрацію отруйних медуз, скатів або акул. Як правило, ці прапори використовуються в поєднанні з червоним, жовтим або зеленим прапором, який додатково описує поточні умови на воді.

    Крім перерахованих вище кольорових прапорів, які постійно змінюються залежно від погодних умов, є ще один, який означає, що ви правильно вибрали пляж.

    Блакитний прапор – це міжнародна нагорода, яку щорічно вручають з 1987 року пляжам і причалам, де вода відповідає високим стандартам якості і придатна для безпечного і “екологічного” купання. Пісок має бути також чистим, доступ – вільним для всіх, зокрема людей з обмеженими можливостями. На пляжі має бути хороший сервіс, зокрема пост рятувальників, шезлонги, парасольки тощо. Усього є 33 критерії для пляжів і 25 – для причалів. Уперше Блакитний прапор вручили пляжу у Франції у 1985 році.

    Фото: Shutterstock

    “Власник” Блакитного прапора – Фонд екологічної освіти (FEE), некомерційна неурядова організація, що має відділення у 60 країнах світу (на всіх континентах, окрім Австралії та Антарктиди). Щорічне нагородження відбувається 5 червня (для Північної півкулі) і 1 листопада (для Південної півкулі).

    Наостанок – поради тим, хто відпочиває біля океану. Начебто все очевидно, але прості речі часто забуваються.

    • Найкращий спосіб уникнути небезпеки – це профілактика. Завжди перевіряйте ситуацію на воді та дотримуйтеся рекомендацій рятувальників.
    • Плавати тільки на пляжах, де є рятувальники. Якщо не впевнені – проконсультуйтеся з ними про стан хвиль перед тим, як увійти у воду. Як правило, опис умовних сигналів висить на будках рятувальників.
    • Ніколи не плавайте наодинці і уважно стежте за дітьми і людьми похилого віку.
    • Якщо потрапили у розривну течію , страйтеся максимально зберегти спокій і не намагайтеся плисти проти течії до берега. Замість цього пливіть у перпендикулярному напрямку, уздовж берегової лінії. Як тільки ви відчуєте, що виплили з потоку, ви зможете спокійно повернутися до берега, головне зберегти достатньо сил і не панікувати.

    Місцеві нюанси: рятувальники у Флориді рекомендують, якщо потрапили у розривну течію, плисти «на північ або на південь», ніби турист навіть у нападі паніки зуміє розібратися, з якого боку росте мох на пальмах. Запам’ятайте, якщо ви у Флориді, порада означає, що плисти треба уздовж берега.

    • Не будьте героєм. Багато людей тонуть самі, намагаючись врятувати потопаючих. Якщо ви бачите, що хтось у біді, зверніться по допомогу до рятувальника або зателефонуйте 911 (знову-таки, якщо ви у США).

    Спокійного відпочинку і нових вражень!

    Усі фото надані автором, крім підписаних.

    Завантажити ще