• Дубай

    Дубай – це місце, куди потоками прямують мандрівники з усього світу і іноземні інвестиції. У Дубаї все зроблено з розмахом, безліч визначних пам’яток не розлучаються з префіксом«най-»: найвищий хмарочос, найбільший тематичний парк під дахом, найоб’ємніший акваріум. Тут не бракує цікавих місцьі розваг. Більше того – вам навряд чи вдасться долучитися до всього за одну поїздку в Дубай.

    Як дістатися

    У Дубаї міститься один з найголовніших і найбільших аеропортів ОАЕ. Він розташований неподалік від центру міста, всього за чотири кілометри. Туди можна долетіти прямим рейсом з Києва і Одеси . З Львова , Харкова і Дніпра – з однією пересадкою (наприклад, в Києві або в Стамбулі).

    Історія

    Поселення на місці сучасного Дубая існували ще 3 тисячі років до н.е. У 5-7 століттях тут існувало невелике село Джумейра, яке було притулком для караванів, що пересувалися торговим шляхом  між сучасним Оманом і містами Іраку . Місцеві ловили рибу, будували човни і добували перли – такими були основні способи заробітку.

    Шейхства, що виникло на південному узбережжі Перської затоки і північно-західному узбережжі Оманської затоки, в 7 столітті увійшли до складу Арабського халіфату. У цей період Дубай і з’явився як місто, поряд з Шарджей , Ель-Фуджейра й іншими. З ослабленням халіфату і після його розпаду шейхства  отримували все більше незалежності. У 16 столітті, після Великих географічних відкриттів, в регіоні стали з’являтися європейці.

    У 18 столітті за території сучасних ОАЕ боролися різні арабські племена. Абу-Дабі завоювало плем’я лазні-яс, а майбутній Дубай став залежною від Абу-Дабі територією. Приблизно в цей же час прибережні арабські шейхства Перської і Оманської заток почали боротьбу з Великобританією. Остання монополізувала перевезення між портами Перської затоки, позбавивши шейхства їхнього основного доходу. Після кількох військових операцій британці змусили арабських лідерів підписати договір, що започаткував існування держави «Договірний Оман». До його складу увійшли власне імамат Оман, султанат Маскат і «Піратський берег» (територія сучасних ОАЕ).

    Міжплемінна боротьба за Дубай тривала. У 1833 році один з родів вже згаданого племені лазні-яз – Мактум – зайняв півострів Шиндага в гирлі Дубайської затоки і проголосило незалежність емірату Дубаї від Абу-Дабі. Династія, заснована ватажком роду Мактумом бін Бутті, править в Дубаї і нині

    У 1870-х Дубай став найважливішим портом на узбережжі Перської затоки . Основний дохід місту приносила ловля і продаж перлів, тут процвітала торгівля. Переломний момент настав у 1966 році, коли на території Дубая знайшли нафту. Трохи пізніше, в 1971 році, емірати проголосили свою незалежність від Британії і утворили державу ОАЕ. Відкрився міжнародний аеропорт Дубая. Місто-емірат почало активно розбудовуватися. Один за одним виростали готелі, бізнес- і торгові центри, будувалися острова, здійснювалися грандіозні архітектурні проєкти, розвивався туризм.

    Клімат у Дубаї

    У Дубаї практично завжди спекотно і сухо, дощів майже не буває, а снігу – і поготів. Проте сезони тут теж змінюються, і це впливає на кількість туристів.

    Найкомфортніше в Дубаї навесні (з середини березня до середини квітня) і восени (з середини жовтня до середини грудня). У ці місяці повітря тепле і не дуже сухе. Вода встигає прогрітися, а спека не виснажує, як влітку. У літні місяці в Дубаї дійсно дуже спекотно, навіть у затінку температура вдень може досягати + 40 ° C, і лише вночі показники термометра опускаються до + 30 ° C. Море влітку не охолоджує, оскільки температура води теж тримається на рівні + 30 ° C.

    З грудня по лютий денна температура повітря близько + 25 ° C. Вечорами навіть можна відчути приємну прохолоду, а море не нагрівається більше ніж на + 20 ° C.

    Транспорт з аеропорту

    З аеропорту до центру міста можна дістатися різними способами: на автобусі, метро або таксі. Щоб скористатися громадським транспортом, потрібно придбати карту «Nol Card». Вона продається в автоматах в аеропорту і в касах RTA (Дубайського дорожньо-транспортного відомства). Туристам рекомендують купувати стандартну карту Red. Вона поповнюється через термінал і діє в метро, ​​автобусі, трамваї і водному транспорті. Вартість поїздки буде залежати від кількості відвідуваних зон (загалом їх 5).

    Отже, станції метро розміщені  біля терміналів №1 і №3. Вони так і називаються – «Airport Terminal 1» і «Airport Terminal 3». Усі назви дублюються англійською, тож розібратися буде неважко. Дубайський метрополітен складається з двох ліній: червоної і зеленої. Від аеропорту без пересадок можна доїхати і до старого району Дейра, і до Бурдж Халіфа , і до Дубай Марина. Метро працює з 5:50 до 00:00 щодня, крім п’ятниці. У цей день – з 13:00 до 01:00.

    Автобуси їздять від усіх терміналів дубайського аеропорту. Наприклад, від терміналів №1 і №3 можна дістатися до центру на автобусах №11, 44, 15, 33 або 4, а від терміналу №2 – на автобусі №2. Від першого терміналу також їздять автобуси до району Дейра: через кожні 10-15 хвилин їде №55, а кожних 30 хвилин – №401.

    Варіант з таксі буде найкомфортнішим, але і найдорожчим. У аеропорту завжди можна знайти таксі служб Airport Taxi і Emirates Taxi. Оплатити поїздку можна дірхамами або картою: в кожній машині є термінал.

    Фотографії Дубая

    фотографии Дубая

    Фото: Shutterstock

    фото Дубай

    Фото: Shutterstock

    фото Дубая

    Фото: Shutterstock

    Пам’ятки Дубая

    Історичний район Бестакія колись населяли багаті торговці і ловці перлів. Зараз в цю частину Дубая приходять, щоб помилуватися архітектурою 19 століття, фортом Аль-Фахіді, галереєю Мажиліс і першою конторською будівлею Бейт-аль-Вахіл.

    Мечеть Джумейра – єдина в Дубаї мечеть, яку дозволено відвідувати немусульманам. Її відкрили для туристів після трагічних подій 11 вересня 2001 року, щоб розповісти приїжджим більше про іслам і ісламську культуру і завадити поширенню ісламофобії. Пам’ятайте, що в мечеті потрібно дотримуватися суворого дрес-коду.

    Хмарочос Бурдж-Халіфа – символ сучасного Дубая і найвищий хмарочос у світі. Його висота становить 828 метрів! На висоті 472 метра розташований оглядовий майданчик, звідки відкривається мальовничий вид на місто.

    Музичний фонтан розташований поруч з хмарочосом Бурдж-Халіфа – це одна з найцікавіших безкоштовних пам’яток міста. Щовечора фонтан танцює і співає: його струмені забарвлюються різними кольорами під найкращі класичні та сучасні композиції.

    Канал Дубай Крик – бухта, що простягається від Перської затоки вглиб Дубая на 14 кілометрів. Вона ділить місто на два великі райони: західний Бур-Дубай і на східну Дейру. Каналом можна покататися на човні, особливо приємно вирушати на таку прогулянку ввечері, коли місто потопає у світлі вогнів.

    Острови Пальм – архіпелаг з трьох штучних островів, що за формою нагадують фінікові пальми,  –  величезне досягнення інженерії. На островах, які видно з космосу, стоять численні готелі та розважальні комплекси.

    Причал Дубай Марина (Dubai Marina) – престижний район на березі великої затоки, розташованої між штучними островами Пальма Джумейра і Пальма Джебель Алі. Частина його відведена під причал для яхт, з нього відкриваються прекрасні панорамні види на місто.

    Готель Burj Al Arab – один із символів Дубая. Цей 5-зірковий готель у формі вітрила може похвалитися розкішним приватним пляжем, найкращими барами і ресторанами, вертолітним майданчиком і Rolls-Royce в якості трансферу.

    Храм сикхів Guru Nanak Darbar – перший у Перській затоці храм сикхів, що служить потребам 50 000 представників цієї релігії в Дубаї. Площа комплексу становить понад 100 000 м². Це тихе, гарне і спокійне місце, де можна відпочити від суєти і насолодитися гармонією.

    Нова пам’ятка в Дубаї – найвище в світі оглядове колесо Ain Dubai (“Око Дубая”). Цей атракціон дозволяє оглянути місто з висоти 250 метрів. Кожна кабіна – як невеликий оглядовий майданчик місткістю до 40 осіб. Кабіна робить одне повне коло за 38 хвилин.

    Куди сходити в Дубаї

    У Національному музеї Дубая в старовинній фортеці Аль-Фахіді ви зможете дізнатися всю історію емірату від давнини до сучасності. Експозиція складається з торгових суден, човнів доу і паша, інструментів ловців перлів, ювелірних виробів, дорогих тканин і посуду.

    У Будинку-музеї шейха Саїда можна ближче познайомитися з правлячою династією емірату – родом Мактумів, а також побачити традиційну архітектуру і інтер’єри будинків арабської знаті.

    Якщо ви не знаєте, куди піти в Дубаї з дітьми , вирушайте в аквапарк Wild Wadi – ідеальне місце для любителів веселощів і гострих відчуттів. Тут є аж 30 водних атракціонів – кожен знайде щось до душі.

    Незважаючи на те, що сніг для Дубая – це щось аномальне, в місті є навіть гірськолижний комплекс. Ski Dubai в торговому центрі Mall of Emirates, і тут можна покататися на лижах, санчатах і сноубордах у будь-який час року!

    У Музеї Жінки можна дізнатися, яку роль жінка грала в ісламському світі, яким було її значення в сім’ї та суспільному житті. Частину музейної експозиції займають творчі роботи мешканок ОАЕ .

    Варто відвідати і Дубайську оперу – чи не найголовніший культурний центр ОАЕ. Будівля була зведена у формі доу – традиційного арабського судна. В інтер’єрі та екстер’єрі збережена морська тематика.

    Пляжний парк Аль-Мамзар – чудовий варіант для охочих провести день біля моря. Аль-Мамзар складається з п’яти пляжів з басейнами, тренажерами, дитячими майданчиком і всією необхідною інфраструктурою для комфортного відпочинку. Вхід на територію парку платний.

    Цікаві місця Дубая

    Акваріум в Дубай Молл – найбільший у світі акваріум , занесений в Книгу рекордів Гіннеса. Тут живе понад 33 000 морських тварин і риб. Поспостерігати за цим буйством фауни можна під час прогулянки тунелем, який проклали по всій довжині акваріума.

    Заповідник фламінго – не дуже відоме, але надзвичайно цікаве місце на Oud Metha Road. Просто в місті можна помилуватися фламінго та іншими водоплавними птахами, спостерігаючи за ними в бінокль.

    Дубайський сад метеликів складається з декількох оранжерей, у яких між пальмами і яскравими квітами мешкають сотні видів метеликів. До речі, крилатим дуже подобається позувати разом з відвідувачами.

    Забіл Парк (Zabeel Park) – чудове місце для відпочинку від міського шуму під тінню зелених пальм. Тут також можна покататися на човні, влаштувати пікнік або поспостерігати за грою в крикет.

    Miracle Garden – унікальний сад, розташований на околиці Дубая, фактично посеред пустелі . Безліч видів квітів тут висаджені у формі тварин, архітектурних та інженерних споруд. Сад пахне у будь-який час року, крім літа.

    На пляжі Аль Суфух (Al Sufouh Beach) немає роздягалень, душових, рятувальників і навіть туалетів. Зате пляж може похвалитися широкою береговою лінією, прозорою водою і відсутністю натовпів туристів. Розташований неподалік від готелю Burj Al Arab.

    Дубайський пустельний заповідник – велика природоохоронна зона, де можна спробувати сафарі, вирушити в еко-тур і навіть покататися на верблюді. У цій аравійської пустелі мешкають антилопи онікс, дрохви та інші рідкісні тварини.

    Покупки

    Найкращий час для шопінгу в Дубаї – це січень, середина літа і листопад. У січні в місті проходить Dubai Shopping Festival , в магазинах – великі знижки, проводяться розіграші і модні покази. Ще масштабніший розмах хвиля знижок набирає в середині літа. Протягом цілих шести тижнів триває фестиваль Dubai Summer Surprises . Ціни падають не тільки в торгових центрах, а й у ресторанах, готелях, салонах краси і т.д. А якщо ви полюєте за чимось дорогим і блискучим, приїжджайте в Дубай в листопаді – в цей час тут проходить Dubai International Jewellery Show . Подія триває тиждень. У цей час більш як 500 ювелірних брендів з усього світу проводять у Дубаї виставки-продажі своїх виробів.

    Куди вирушити на шопінг в Дубаї? Серед найбільших торгових центрів міста – The Dubai Mall, Dubai Marina Mall, Outlet Mall Dubai, Mall of the Emirates, Wafi City Mall і Ibn Battuta Mall.

    Перший, The Dubai Mall , найбільший. Головна «фішка» торгового центру – величезний акваріум з тунелем і водоспад  на всіх рівнях молу. У новому і сучасному Dubai Marina Mall  є більш як 140 торгових точок, 21 кафе і велика ігрова зона. У Outlet Mall Dubai представлено більш ніж 1200 світових брендів. Подібне розмаїття може запропонувати і Mall of the Emirates . Під його дахом також розмістилися 65 ресторанів і кафе, кінотеатр Cinestar Cinema, парки атракціонів і ігрових автоматів. Один з найцікавіших торгових центрів – Ibn Battuta Mall. Названий на честь відомого арабського мандрівника Ібн Баттута, комплекс має у своєму розпорядженні 6 тематичних зон, пов’язаних з країнами, у яких Батута довелося побувати. Це Єгипет, Туніс, Андалусія, Персія, Китай і Індія.

    Якщо хочете зануритися в атмосферу традиційного Сходу, вирушайте на ринки і базари Дубая. Один з таких розташований в старому районі Дейра і відомий як «Ринок спецій» . На одязі і тканинах спеціалізується Deira Covered Souk (Bur Dubai Souk), а на прикрасах – Dubai Gold Souk .

    Популярні ресторани Дубая

    Al Ustad Special Kabab – ресторан, відомий найкращими кебабами в Дубаї. Любителі арабської кухні оцінять тутешній «шашлик», який подають з рисом, коржами і часниковим соусом.

    Joshi Restaurant – перший індійський ресторан, що з’явився в Дубаї в 1969 році. Заклад розташований у жвавому районі Бур-Дубай, і місцеві жителі дуже часто вибирають це місце для проведення весіль. Особливо хвалять тутешні «Бомбей пав Бхаджа» (ситний овочевий каррі) і «Качор» (коржик з начинкою з жовтих бобів мунг-дал зі спеціями).

    The George and Dragon – класичний паб в британському стилі. Він міститься у найстарішому готелі Дубая – Ambassador. У цьому закладі можна замовити традиційну англійську закуску і насолодиться нею серед більярдних столів, мішеней для гри в дартс і трансляцій спортивних матчів.

    Capri Italian Grill – затишна і доступна піцерія, розташована неподалік від Всесвітнього торгового центру DWTC. У меню – великий вибір піци, стейків і морепродуктів.

    Der Keller – ресторан для любителів німецької кухні та свіжих сезонних продуктів. «Гордість» меню – віденський шніцель з брусничним соусом і смаженою картоплею.