• Забутий континент Балканатолію знову відкрили через 40 мільйонів років.Вокруг Света. Украина
  Забутий континент Балканатолію знову відкрили через 40 мільйонів років
  Наука
  Вівторок, 22 лютого 2022

  Забутий континент Балканатолію знову відкрили через 40 мільйонів років

  Команда французьких, американських та турецьких палеонтологів відкрила існування забутого континенту, який отримав назву Балканатолія. Вчені припускають, що Балканатолія дозволила у давні часи ссавцям Азії заселити Європу.

  Мільйони років під час епохи Еоцена (55-34 мільйони років тому), Західна Європа та Східна Азія сформували два окремі масиви суші, на яких дуже відрізнялася фауна ссавців. Європейські ліси були батьківщиною для ендемічних тварин, таких як Палеотерієві. Ця група тварин, яка зараз вимерла, була віддалено спорідненою до сучасних коней, але більше схожа на тапірів. Тоді як в Азії фауна була значно різноманітніша. Там мешкали представники сімейств ссавців, яких зараз знаходять на обох континентах.

  Приблизно 34 мільйони років тому Західна Європа була заселена азійськими видами тварин. Це призвело до великого оновлення хребетної фауни та вимирання ендемічних ссавців. Ця подія також відома під назвою “Великий перелом”. Дивно, але скам’янілості, виявлені на Балканах, вказують на присутність азійських ссавців у Південній Європі задовго до Великого перелому. Що говорить про більш ранню колонізацію.

  Що виявили вчені під час нових досліджень

  І тепер вчені Національного центру наукових досліджень знайшли пояснення цього феномена. Для цього вони переглянули більш ранні палеонтологічні знахідки, деякі з яких були зроблені ще в XIX столітті. Проведене дослідження показало, що більшість епохи Еоцена у регіоні, де зараз розташовані сучасні Балкани і Анатолія, проживали наземні тварини. Склад видів яких був однорідним, але відрізнявся від тих, хто жив у Європі та східній Азії. Серед представників цієї екзотичної фауни були, наприклад, сумчасті ссавці, близькі до американських. А також ембритоподи, великі травоїдні ссавці, схожі на гіпопотамів, скам’янілості яких раніше знаходили в Африці. Отже, ця місцевість мала бути масивом суші, відокремленим від сусідніх континентів.

  Фото: Alexis Licht, Grégoire Métais

  Місце розкопок у Туреччині

  Вчені також виявили нове місце залягання скам’янілостей у Туреччині в Бюйюктефлеку, яке датується приблизно 38-35 мільйонами років тому. Серед знайдених там скам’янілостей були ссавці, очевидно, азійського походження. Палеонтологи виявили фрагменти щелепи, що належать тваринам сімейства Бронтотерієвих. Ці ссавці були схожі на великих носорогів і вимерли наприкінці Еоцена.

  Зібрана інформація дозволила вченим загалом уявити історію третього Євразійського континенту, який вклинився між Європою, Африкою та Азією. Континент, який назвали Балканатолією, вже існував 50 мільйонів років тому, і був батьківщиною унікальної фауни. Приблизно 40 мільйонів років тому сталися географічні зміни, після чого на континент прийшли тварини з Азії. Швидше за все так сталося через велике заледеніння 34 мільйони років тому. Внаслідок цієї події утворився антарктичний льодовий покрив і знизився рівень моря. А потім Балканатолія поєдналася із Західною Європою і почався Великий перелом.

  За матеріалами Phys.org

   

  Завантажити ще