• 15 цікавих фактів про Австрію.Вокруг Света. Украина
    15 цікавих фактів про Австрію
    Подорожі
    Четвер, 6 січня 2022

    15 цікавих фактів про Австрію

    Австрія славиться своєю культурою і мальовничою природою. Вона посідає 12 місце за відвідуваністю туристами, яких приїжджає в країну понад 20 млн на рік.

    1. Австрія постійно стоїть на вершині списку країн з найвищим рівнем життя у світі, а Відень часто очолює список найзручніших для життя міст світу (the World’s Most Livable Cities).

    2. Австрія є членом ЄС, але не є членом НАТО.

    3. У Відні міститься найстаріший у світі зоопарк Тіргартен Шенбрунн (the Tiergarten Schönbrunn). Він був заснований як звіринець при дворі імператора Франца Стефана у 1752 році.

    4. Серед відомих австрійців – художник Густав Клімт, чия найвідоміша робота “Поцілунок” виставлена ​​в палаці Бельведер у Відні; засновник психоаналізу Зігмунд Фрейд; композитори Вольфганг Амадей Моцарт і Франц Шуберт; монах Георг Мендель, чиї експерименти з горошком лягли в основу сучасної генетики; фізик Крістіан Доплер, який винайшов «Ефект Доплера»; конструктор автомобілів Фердинанд Порш. Народжений у Німеччині, Людвіг ван Бетховен прожив більшу частину свого дорослого життя у Відні.

    Найвідоміший з нині живих австрійців – Арнольд Шварценеггер.

    Фото: Shutterstock.com

    Памятник Штраусу в Вене

    Фото: Shutterstock.com

    5. Зальцбурзький фестиваль (Salzburger Festspiele) – найважливіший і найбільший оперний і театральний фестиваль у Європі. Метою цього фестивалю є увічнення пам’яті Моцарта, тому на фестивалі виконуються лише твори цього великого австрійського композитора.

    Фото: Shutterstock.com

    Ночной Зальцбург

    Фото: Shutterstock.com

    6. Найвідоміша австрійська страва – віденський шніцель. Це тонко відбиті котлети з телятини, які опускають у яйце, посипають хлібними крихтами, а потім обсмажують. В Австрії шніцель ніколи не подають з соусом.

    Фото: Shutterstock.com

    Фото: Shutterstock.com

    7. Австрійська традиція випічки тортів йде у глиб століть, коли міста запекло змагалися між собою за найкращий торт. Навіть у невеликих селах пекарні намагаються перевершити одна одну. Майже кожне австрійське місто має свій фірмовий торт. Найвідоміший австрійський торт – the Viennese Sachertorte. Цей шоколадний торт вигадав шеф-кухар Франц Захер для канцлера Меттерніха в 1832 році.

    8. Понад 60% дорослих в Австрії мають зайву вагу. Це найвищий показник в ЄС.

    9. Перед тим як почати їсти, австрійці кажуть Guten Appetit! А перш ніж випити, вони цокаються, дивлячись один одному в очі. Не подивитися візаві в очі вважається дуже неввічливою поведінкою, яка принесе грубіянові сім років поганого сексу.

    10. Віденська академія мистецтв (Vienna’s Akademie der Bildenden Künste) одного разу відмовилася прийняти на навчання молодого художника на ім’я Адольф Гітлер. У 1907 році із 128 претендентів 100, серед яких був і Гітлер, не вступили. На конкурс Гітлером були подані роботи «Вигнання з раю», «Будівельники» і «Смерть». Адольф Гітлер був народжений в австрійському селі Рансхофен (нині – частина міста Браунау-ам-Інн) .

    11. Alpine, або спуск, на лижах був найпопулярнішим спортом в Австрії протягом більш як 100 років. Матіас Здарський написав перше керівництво з катання на лижах у 1897 році, він також винайшов перші лижні кріплення і організував перший слалом у 1905 році.

    12. Zentralfriedhof – одне з найбільших кладовищ в Європі. Тут поховані Бетховен, Брамс, Йоганн Штраус, старший і молодший, Франц Шуберт, поп-ікона Falco. На кладовищі також є пам’ятник Моцарту, хоча він був похований у безіменній могилі на іншому кладовищі (Кладовище Святого Марка). Тут поховано понад 2,5 млн осіб, тоді як населення Відня приблизно 1,8 млн. У Відні про померлих кажуть: «Він сів у 71» (кладовище Zentralfriedhof є останньою зупинкою 71 трамвая).

    13. Австрійські печери Eisriesenwelt, які називають «світ крижаних гігантів», – найбільша у світі доступна система льодових печер.

    фото: www.edelweiss-grossarl.com

    фото: www.edelweiss-grossarl.com

    14. Будучи центром потужної Австро-Угорської імперії, після поразки у Першій світовій війні Австрія зменшилася до маленької республіки.

    15. Вальс народився у передмісті Відня і в альпійському регіоні Австрії. Уже у XVII столітті вальси грали на балах у Габсбургів. Він став дуже популярним у Відні на початку XIX століття, а потім поширився на решту Європи.

    У Відні щорічно проходить понад 300 балів, як правило, в період з січня по березень. Найвідоміші – Opernball (проходить у Віденській державній опері з 1877 року), Філармонійний бал (з виступом Віденського філармонічного оркестру), Blumenball (відомий своїми квітковими композиціями), Zuckerbäckerball (проходить у найкращій кондитерській Відня з чудовим вибором солодощів).

    За матеріалами facts.randomhistory.comи factsclick.com

    Завантажити ще