• ТОП-20 фактів про Аргентину.Вокруг Света. Украина
  ТОП-20 фактів про Аргентину
  Подорожі
  П'ятниця, 21 січня 2022

  ТОП-20 фактів про Аргентину

  Родина танго, Дієго Марадони і найдовшої вулиці у світі. Сьогодні поговоримо про Аргентину.
  1. Назва “Аргентина” була офіційно прийнята в 1860 році. Вона походить від латинського слова argentums, тобто «Срібло» і пов’язана з красивою легендою про те, що це земля срібних вершин.
  2. Аргентина, як і США, вважається країною іммігрантів. Наприкінці XIX – початку XX століття сюди прибуло понад 6,6 млн європейців. Більшу частину з них становили іспанці й італійці, але було також багато колишніх громадян Франції, Німеччини та Великої Британії. Сьогодні населення Аргентини близько 40 млн осіб.
  3. Офіційною мовою в країні є іспанська, але аргентинці говорять ще 40 іншими мовами і діалектами. Серед найпоширеніших: англійська, італійська, арабська, німецька та ідиш.
  4. Через територію Аргентини проходить одразу три кліматичні пояси. На крайній півночі країни тропічний клімат, в центральній частині – субтропічний, а на півдні – помірний.
  5. Населення Аргентини дуже урбанізоване: близько 92% громадян живуть у містах. Причому половина всіх жителів країни сконцентрована в 10 найбільших містах. В одному лише Буенос-Айресі і його передмісті живе близько 13 млн осіб.
  6. Аргентинці дуже патріотичні. У кожному будинку знайдеться прапор, щоб повісити його в день національного свята або відповідального футбольного матчу.
  7. Футбол для аргентинців не просто гра чи вид спорту, а справжня релігія. Багато в чому це заслуга Дієго Марадони, якого тут обожнюють. Школярам і студентам в Аргентині навіть дозволено прогулювати заняття, якщо вони призначені на час проведення найбільш значущих чемпіонатів з футболу.

  Диего Марадона в окружении фанатов

  Фото: Shutterstock

  8. В Аргентині, як і в Іспанії, є сієста. Після ланчу офіси, магазини і школи закриваються на кілька годин, щоб їхні працівники і учні змогли подрімати і відновити сили. У країні навіть є спеціальні готелі, де можна зняти номер для сієсти.

  9. Буенос-Айреський метрополітен був першим у всій Латинській Америці. Його відкрили ще в 1913 році.

  10. В Аргентині міститься найбільша гора Південної Америки – Аконкагуа. Її висота 6962 м.

  11. Сім’я для аргентинців – один з найголовніших пріоритетів у житті. Можливо, на це вплинув той факт, що до 1987 року в країні були заборонені розлучення. Сьогодні особисте життя громадян стала менш контрольованим. Про лібералізацію поглядів свідчить і той факт, що в 2010 році в Аргентині були легалізовані одностатеві шлюби.

  12. У Буенос-Айресі міститься найдовша вулиця у світі. На проспекті 9 Липня аж 20 тис. номерів будинків.

  13. Серед аргентинців поширений так званий синдром топ-моделі. За статистикою, кожен 30-й житель країни робив хоча б одну пластичну операцію з метою поліпшити свою зовнішність. Крім того, Аргентина посідає друге місце у світі (після Японії) за кількістю людей, які страждають на анорексію. Подібна проблема знайома 30% місцевого населення.

  14. Аргентина – батьківщина одного з найпалкіших у світі танців, танго. Він виник наприкінці ХІХ століття і спочатку виконувався робітницями місцевих борделів. Але поступово танго захопилися всі верстви населення і сьогодні в Аргентині його танцюють усі від малого до великого.

  15. Аргентина, як Бразилія, знаменита своїми гучними карнавалами. Їх проводять у середині січня – в лютому, щоб вдосталь повеселитися перед Великоднім постом.

  16. Посаду Президента Аргентини може займати тільки католик.

  17. В Аргентині є запаси урану, тому тут займаються ядерною енергетикою і урановою промисловістю.

  18. Не поспішайте засмучуватися, якщо під час розмови аргентинець покрутить пальцем біля скроні. Це не означає, що він вважає, що ви з’їхали з глузду або несете повну маячню. Навпаки, це ознака того, що співрозмовник задумався над тим, що ви сказали.

  19. У 2001 році під час жахливого кризового становища в країні і протестних рухів Аргентина змінила 5 президентів за 10 днів.

  20. В Аргентині найбільший відсоток психіатрів на душу населення у світі. На 100 тис. жителів припадає 145 фахівців.

  Завантажити ще