• Цікаві факти про Мадрид.Вокруг Света. Украина
  Цікаві факти про Мадрид
  Подорожі
  Вівторок, 18 січня 2022

  Цікаві факти про Мадрид

  Незаслужено затінений яскравою Барселоною, величний Мадрид знає, як вразити, розважити і пригостити своїх гостей.

  1.Мадрид – третє за кількістю населення місто в ЄС після Лондона (8,98 млн) і Берліна (3,64 млн). У столиці Іспанії проживає 3,22 млн ​​осіб.

  2. В агломерації Мадрид проживає понад 6 млн осіб, що за чисельністю перевершує населення деяких країн, наприклад, таких як Данія, Норвегія і Нова Зеландія.

  3. Офіційним символом Мадрида є ведмідь, який, стоячи на задніх лапах, ласує ягодами суничного дерева (madroño tree). Цей символ вказує на важливість деревини для будівництва і зростання міста і країни.

  4. Назві «Мадрид» вже близько 2200 років. Згідно зі стародавніми арабськими записами, Mayrit або Magerit – це старі назви Мадрида, які означають «місце великої води».

  5. Площа Puerta del Sol (Ворота Сонця), що в центрі Мадрида, є фізичним центром країни. Місце Sol (Сонце) знаходиться перед будівлею центрального поштового відділення і є Нульовим кілометром іспанської радіальної дорожньої мережі. На узбіччях іспанських доріг можна бачити позначення відстані від цього місця до Sol.

  Центральная площадь Мадрида

  фото: shutterstock.com

  6. Мадрид – найбільш високо розташована столиця в Європі. Місто стоїть на висоті 667 м над рівнем моря. Місцевий клімат визначається гірськими вітрами і сухим повітрям.

  7. Мадрид з його численними університетами і бізнес-школами є одним з найбільших університетських міст Європи. Деякі з них входять у список найстаріших навчальних закладів світу. Зокрема, Університет Комплутенсе (the Universidad Complutense), заснований у 1293 році.

  8. Знаменитий танець фламенко (Flamenco) родом з Мадрида. Під «фламенко» іспанці мають на увазі не лише танець, а й поєднання гри на гітарі, танцю і співу.

  9. Найвідоміша арена для бою биків міститься в Мадриді і називається Плаза де Торрос де Лас-Вентас (Plaza de Torros de Las Ventas). В Іспанії корида вважається одночасно і спортом і мистецтвом. У Музеї бою биків (Museo Torino) можна дізнатися історію цього явища і простежити історію костюма.

  10. Королівський палац – офіційна резиденція іспанської королівської родини в Мадриді, але король у ньому не живе. У палаці налічується 3418 кімнат. Площа палацу 135 тис. м 2. Це найбільший за площею королівський палац у Європі.

  Королевский дворец

  фото: shutterstock.com

  11.Відомий мадридський футбольний клуб «Реал Мадрид» (Real Madrid) був заснований в 1902 році і є найуспішнішим футбольним клубом XX століття. Реалу належить безліч рекордів. Наприклад, п’ять разів поспіль він був переможцем Ліги чемпіонів (1956-1960). Він же найбагатший футбольний клуб у світі. Домашнім стадіоном Реала є Сантьяго Бернабеу (Santiago Bernabéu Stadium).

  12. У Мадриді є «Золотий трикутник» – три великі художні галереї розташовані досить близько одна до одної і утворюють трикутник. Це Прадо (the Prado), Музей Тіссен-Борнеміса (the Museo Thyssen-Bornemisza) і Національний центр мистецтв Арте Рейну Софія (the Museo National Centro de Arte Reina Sofia).

  У Прадо, який входить до двадцятки найбільш відвідуваних художніх музеїв світу, зберігаються чотири тисячі творів мистецтва, зокрема роботи Боттічеллі, Ель Боско, Веласкеса і Гойї. У музеї Тіссен-Борнеміса представлені роботи Ренуара і Ван Ейка. У Національному центрі мистецтв Арте Рейну Софія виставлено іспанське мистецтво XX століття, зокрема знаменита «Герніка» Пікассо.

  В Музее Прадо

  фото: shutterstock.com

  13. Цікавою пригодою стане святкування Нового року (El Año Nuevo) в Мадриді. Безліч людей збираються перед будівлею Каса-де-Корреос у центрі Соля. З кожним з 12 ударів усі намагаються з’їсти по виноградині, що має принести удачу на весь наступний рік.

  14. Замовивши напій в одному з безлічі барів у Мадриді, ви з великою ймовірністю отримаєте на додаток закуски тапас (Tapas).

  Найпопулярнішими є boquerones en vinagre (мариновані анчоуси) і empanada (пиріжки з начинкою з тунця і помідора). Також у ходу бутерброди з ковбасою, хамоном, картопляний омлет і гриби з часником і шинкою.

  Эмпанада

  фото: shutterstock.com

  15. Мадридців часто називають «Gatos» (коти) . За легендою, солдат зі спритністю кота видерся на зовнішню стіну міста, після чого його сім’я отримала прізвисько «Гатос», а потім, мабуть, прізвисько поширилося на все місто.

  За матеріалами Madrid Facts та інших джерел

  Завантажити ще