• ТОП-10 фактів про все на світі.Вокруг Света. Украина
  ТОП-10 фактів про все на світі
  Наука
  Неділя, 19 грудня 2021

  ТОП-10 фактів про все на світі

  Скільки в людському мозку клітин, навіщо крокодили їдять каміння і чим стародавні греки висвітлювали волосся.
  1. У жирафів унікальний кровотік. Жираф, чия голова міститься на висоті 4 м від землі, використовує свою довгу шию, щоб дістати листя на деревах. Але при такому зрості виникають деякі труднощі. Серце має качати кров удвічі сильніше, ніж у корови, а складна система судин має перешкоджати току крові до голови, якщо вона опускається вниз.

  2. Під час поцілунку від однієї людини до іншої передається 278 різних культур бактерій. На щастя, 95% з них не є небезпечними.

  3. У космосі неможливо почути ніяких звуків , тому що там безповітряне середовище, а наші вуха сприймають коливання повітря.

  4. На момент народження в мозку людини вже є 14 млрд клітин , і з часом ця кількість не збільшується. Навпаки, після 25 років вона скорочується на 100 тис. за день. За хвилину читання вмирає близько 70 клітин. Після 40 років деградація мозку різко прискорюється, а після 50 нейрони всихають і обсяг мозку зменшується.

  5. Багато риб змінюють статеві органи. Дивна практика гермафродитизму більш поширена серед риб, ніж серед будь-яких інших груп хребетних. Деякі риби змінюють стать через гормональний цикл або зміни довкілля. Інші одночасно володіють і чоловічими, і жіночими статевими органами.

  Фото: bigbo.ru

  6. За останні 20 років люди виявили понад тисячу планет за межами Сонячної системи. Наразі підтверджено існування 1822 планет.

  7.  Крокодили їдять каміння. А ще через їхній шлунок проходять черепахи, риби, птахи, жирафи, буйволи, леви і навіть інші крокодили. Припускають, що камені виконують в організмі тварини роль баласту під час пірнання.

  8. У людському тілі достатньо вуглецю, щоб виготовити 900 олівців; калію – щоб вистрілити з іграшкової гармати; жиру – щоб зробити 7 шматків мила, і води, щоб заповнити бочку в 50 л.

  9. Сонцезахисні окуляри стали досить популярними в 1920-і роки, коли кінозірки використовували їх для захисту очей від яскравого світла софітів.

  Фото: pinterest.com

  10. У Греції за часів Олександра Великого писком моди було світле волосся. Жінки і чоловіки знебарвлювали свої локони вапняною водою і настоянками трав, домагаючись світло-рудого відтінку.

  Завантажити ще