- Намагаючись злитися зі снігом під час полювання на тюленів, білі ведмеді прикривають чорний ніс лапами.
- Щорічно стихійні лиха увергають у злидні принаймні 26 млн людей. За інформацією Світового банку, в найближчі десятиліття ця цифра зростатиме, тому що зміна клімату посилює руйнівну потужність циклонів, повеней і посух.
- Наші очі мають той же розмір, що й при народженні, а ось вуха й ніс продовжують рости протягом усього життя.
4. Папа Франциск дав можливість священикам прощати гріх аборту, тим самим зробивши тимчасове рішення, яке було ухвалено на час ювілейного року Ватикану, постійним.
5. Китайці працюють у середньому 2000-2200 годин на рік – це набагато більше, ніж їхні колеги в США (1790 годин), Нідерландах (1419 годин), Німеччині 1370 годин) і навіть у Японії (1719 годин).
6. Калорійність вечері у День подяки в середньому становить 2500 калорій. Це добова норма калорій для дорослої людини. Головна страва столу в цей день – індичка, що супроводжується картопляним пюре з підливкою, смаженими овочами, солодкою кукурудзою, запіканкою із зеленої квасолі і гарбузовим пирогом.
7. У страуса око більше, ніж мозок.
8. Справжність бурштину можна перевірити, опустивши камінь у розчин солоної води. Якщо тримається на поверхні – значить, справжній, якщо тоне – підробка.
9. Під час Голодомору найбільше українців загинуло в сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях і в Молдові, яка тоді входила до складу УРСР. У 1932-1933 роках масовий голод був також на Поволжі і Кубані (де проживало багато етнічних українців), в Білорусії, на Південному Уралі, в Західному Сибіру і Казахстані.
10. У цьому році роздрібні продажі в США у Чорну п’ятницю збільшились на 47,5% порівняно до 2020 року, але все ще залишаються нижчими (на 28%), ніж у допандемійному 2019 році. А от витрати на on-line покупки вперше в історії скоротились. Намітився тренд на офлайн?