• Павуки використовують павутину як підсилювач звуку.Вокруг Света. Украина
  Павуки використовують павутину як підсилювач звуку
  Тварини
  Середа, 16 лютого 2022

  Павуки використовують павутину як підсилювач звуку

  Команда вчених із кількох наукових організацій США виявила, що деякі павуки використовують свою павутину для того, щоб покращити свій слух.

  Попередні дослідження показали, що багато видів павуків “чують” за допомогою крихітних чутливих волосків на своїх лапах. І багато видів павуків відчувають тремтіння павутини, викликану спійманими комахами. Так вони отримують повідомлення про те, що їжа доставлена. У новій роботі зоологи виявили, що як мінімум один вид павуків, Larinioides sclopetarius із сімейства павуків-кругопрядів, використовують свою мережу для покращення свого слуху.

  Вчені запідозрили, що цей павук, також відомий як сірий хрестовик, використовує свою павутину незвичайним способом. Вони зловили кілька екземплярів та принесли їх до своєї лабораторії. Там вони встановили ящики, в яких павуки сплели павутину. Далі вчені почали спрямовувати звук у бік павутиння, намагаючись не зачепити павуків. І виявилося, що павуки реагували на звуки, які змушували павутиння трохи вібрувати. Павутина у своїй виконувала роль свого роду барабанної перетинки людського вуха. Ці вібрації передавалися на крихітні волоски на лапках тварин, які павуки могли відчувати. Вони реагували на звук, стискаючись у грудку або роблячи своє тіло плоскішим, ніби чули звук.

  Додаткові експерименти показали, що павуки можуть “чути” звуки з відстані 10 метрів. І вони можуть розрізняти які саме звуки чують. Павуки по-різному реагували на звуки, що видаються хижаком та здобиччю. Вчені зауважили, що таке використання павутини значно розширило діапазон звуків, які можуть почути павуки. Зазвичай павуки можуть помічати тільки відносно гучні звуки з близької відстані за допомогою волосків на лапках.

  Вчені також помітили, що павутиння, яку плетуть павуки, значно більша, ніж їхні розміри тіла. У деяких випадках павутиння більше павука у 10 тисяч разів. І такі розміри павутини суттєво підвищують їхній слух.

  Можливо, багато павуків України також використовують своє павутиння як слуховий апарат.

  За матеріалами Phys.org

  Читайте також:

  Стріляючі павуки виявилися чемпіонами з прискорення

  Австралійцям загрожує навала небезпечних воронкових павуків