Повітря в Пекіні ще має пройти довгий шлях, але воно помітно краще, ніж у минулі роки, коли через чад часто було важко побачити прилеглі будівлі, а люди носили маски, щоб захистити себе від забруднення, а не від COVID-19. Сумно відоме забруднення міста також потрапило в новини у 2016 році, коли генеральний директор Facebook Марк Цукерберг опублікував фотографію, на якій він біжить у серпанку площею Тяньаньмень. Тим не менш, на Іграх у Пекіні цього місяця повітря досить чисте, щоб спортсмени могли бачити гори, що оточують місто.
Після того, як забруднення досягло рекордного рівня в 2013 році і стало джерелом міжнародної уваги та широкого суспільного невдоволення, Китай запустив амбітний план щодо покращення якості повітря.
Наступні зусилля були аналогічні заходам, зробленим Китаєм раніше для забезпечення ясного неба до літніх Ігор 2008 року в Пекіні, але у більш широкому масштабі. Для вугільних електростанцій було запроваджено більш жорсткі стандарти викидів, а кількість автомобілів на дорогах була обмежена, щоб скоротити викиди транспортних засобів. Місцевій владі було поставлено екологічні завдання, а вугільні котли в будинках було замінено газовими або електричними обігрівачами.
Незважаючи на прогрес, середньорічний рівень забруднення повітря в Пекіні минулого року, як і раніше, більш ніж у шість разів перевищував межу, встановлену рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я.
А концентрація вугільних підприємств, які все ще оточують місто, означає, що воно залишається вразливим для днів із поганим повітрям, вважає Лаурі Мюллівірта з Центру досліджень енергетики та чистого повітря в Гельсінкі, Фінляндія. Коли це станеться, може залежати від таких факторів, як автомобільний рух або сила вітру.
Проте торік у Пекіні було 288 днів із гарною якістю повітря порівняно зі 176 днями у 2013 році.
Китай узяв на себе зобов’язання стати вуглецево-нейтральним до 2060 року. І хоча країна, як і раніше, значною мірою залежить від вугілля для виробництва електроенергії, вона досягла значного прогресу в скороченні викидів і швидко розвиває екологічно чисту енергію з таких джерел, як вітер та сонце.
За матеріалами AP
Фото: Depositphotos