• Перший китайський робот на лижах готовий до Олімпійських ігор: відео.Вокруг Света. Украина
  Перший китайський робот на лижах готовий до Олімпійських ігор: відео
  Технології
  Понеділок, 24 січня 2022

  Перший китайський робот на лижах готовий до Олімпійських ігор: відео

  Китайский робот смог сравниться скоростью с новичком-лыжником и объезжать препятствия.

  Китайський робот-лижник на шести кінцівках пройшов тестове випробування в Шеньяне, розташованому в китайській провінції Ляонін. Він проїхав 400 метрів за сніговим маршрутом з кутом нахилу 18%. Під час проходження маршруту його швидкість перевищила 36 км/год.

  Робот був зроблений у шанхайському університеті Цзяо Тун. Він нагадує собаку з двома додатковими кінцівками, які тримають лижні палиці. Під час проведення тесту робот-лижник виконував різні маневри, такі як прискорення, поворот, гальмування та об’їзд перешкод.

  Професор механічної інженерії Гао Фен очолює команду розробників робота. За його словами, проект розпочався в березні за підтримки міністерства науки і технології і є частиною плану “Високотехнологічні зимові ігри”.

  Створений командою Гао Фена робот є першим роботом-лижником у Китаї. Хоча період його розробки і здається коротким, але насправді він ґрунтується на дослідженнях, які тривали багато років.

  Робот-лижник може планувати свій власний лижний маршрут, використовуючи такі технології, як оцінка місцевості за допомогою штучного інтелекту та контроль гальмування. Роботом можна керувати з відстані 2 кілометри.

  У головному модулі робота знаходиться батарея, мотор та сенсори, що обертаються. Вага модуля становить 1.2 – 1.3 кілограма. Зверху робота встановлені юніти з візуальними сенсорами та радаром, а також модулі для 5G комунікацій.

  Дослідження роботів-лижників допоможуть зібрати дані та емпіричні відомості для нових досягнень у галузі робототехніки. Для робота з кінцівками дуже складно контролювати свою швидкість та напрямок під час швидкої їзди по слизькій поверхні.

  Робот досяг швидкості в 10 м/с, що приблизно дорівнює рівню людини, яка тільки недавно почала навчатися їзді на лижах.

  Фото: China DailyТі роботи, що переміщуються на колесах, демонструють дуже добрі результати на асфальтованих дорогах. Однак вони не можуть впоратися зі складним оточенням, таким як гірські райони або поверхня Місяця. Тому одним із варіантів для майбутнього використання роботів-лижників є патрулювання гір та рятувальні операції у снігових регіонах.

  Також вчені сподіваються, що їм вдасться розробити роботів, які матимуть змогу брати участь у всіх видах спорту Зимової Олімпіади. Зараз команда створює механізм, який зможе грати у керлінг.

  Розробники спільно з науковцями з університету Цінхуа планують показати виставу під час проведення Зимових Олімпійських ігор у Пекіні. Вони сподіваються привернути увагу людей як до зимових видів спорту, так і новітніх технологій.

  За матеріалами China Daily

  Завантажити ще