• Чому з віком все важче наростити м'язи.Вокруг Света. Украина
    Чому з віком все важче наростити м'язи
    Наука
    Понеділок, 7 лютого 2022

    Чому з віком все важче наростити м'язи

    Рідко зустрінеш спортсмена старше 40 років і майже ніколи — старше 50. Це пов'язано з тим, що з кожним додатковим роком м'язи все слабше реагують на вправи.

    Американський Дослідницький центр харчування людини з проблем старіння з’ясував, які біологічні процеси ускладнюють нарощування м’язової маси людьми похилого віку і що з цим можна зробити.

    За словами професора медицини, заступника директора Дослідницького центру Роджера Філдінга, біологія людей, незалежно від віку, однакова і механізм, що лежить в основі збільшення м’язів у відповідь на інтенсивні тренування, з роками не змінюється. Однак з віком слабшають хімічні та механічні сигнали, що дають команду збільшуватися м’язам. Ці зміни починають відбуватися, коли людині виповнюється близько 50 років, і згодом вони стають більш вираженими.

    У нещодавній роботі вчені з’ясували, чи супроводжуються зміни передачі сигналів будь-якими змінами в тому, які гени — і скільки з них — реагують на вправи.

    Використовуючи техніку, яка дозволила виміряти зміни у тисячах генів у відповідь на вправи з обтяженнями, дослідники виявили, що під час тренування молодих чоловіків змінюється експресія понад 150 генів. Коли ж вчені подивилися на чоловіків похилого віку, вони виявили зміни в експресії лише 42 генів. Ця різниця, мабуть, пояснює принаймні частково більш помітні відмінності між тим, як молоді та літні люди реагують на силові тренування.

    Однак, незважаючи на те, що люди похилого віку не набирають м’язову масу так, як молоді, фізичні навантаження залишаються одним з найважливіших способів підтримки здоров’я. «Робота, яку зробили мої колеги і я, ясно показує, що хоча реакція на тренування з віком слабшає, вона в жодному разі не зводиться до нуля», — заявив професор Філдінг.

    Люди похилого віку отримують велику користь для здоров’я від вправ, включаючи підвищення сили, фізичної функції та зниження ризиків інвалідності. За даними дослідницької групи, люди похилого віку з проблемами рухливості, які регулярно беруть участь у програмі аеробних вправ і вправ з обтяженнями, можуть знизити ризик інвалідності приблизно на 20 відсотків.

    «Наступного разу, коли ви потітимете під час тренування, пам’ятайте, що ви нарощуєте не стільки м’язову масу, скільки м’язову силу, яка життєво важлива для підтримання рухливості та доброго здоров’я протягом усього довгого життя», — сказав Роджер Філдінг.

    За матеріалами Science Alert

    Фото: Depositphotos

     

    Завантажити ще