• Помідори – це фрукт. У чому різниця між фруктами та овочами?.Вокруг Света. Украина
    Помідори – це фрукт. У чому різниця між фруктами та овочами?
    Питання-відповідь
    Субота, 29 січня 2022

    Помідори – це фрукт. У чому різниця між фруктами та овочами?

    «Фрукти» та «овочі» визначаються по-різному залежно від того, чи ви є садівником або шеф-кухарем.

    З ботанічної точки зору, фрукти є насіннєвими структурами, які розвиваються із зав’язі квіткової рослини. З іншого боку, овочі – це решта рослин, такі як коріння, листя і стебла. За цими мірками такі плоди, як яблука, кабачки і, так, помідори, є фруктами, у той час як коренеплоди, такі як буряк, картопля, ріпа та листя, такі як шпинат, капуста, салат та стебла, такі як селера та брокколі є овочами.

    Однак у кулінарному плані думка зовсім інша. Багато продуктів, які з ботанічного погляду є фруктами, але використовуються в пікантних стравах, а не в солодких, кухарі зазвичай вважають овочами. За даними Європейської інформаційної ради з продуктів харчування, до цієї категорії належать такі ботанічні фрукти, як баклажани, солодкий перець та помідори.

    Ще одним фактором, який може вплинути на чиєсь сприйняття того, що таке фрукт чи овоч, є мова та культура. Під час опитування рис вважали овочем 20% дорослих респондентів у США. У порівнянні з носіями англійської мови носії іспанської мови частіше називали рис овочем, а носії китайської мови – рідше. Щодо квасолі, яку часто належать до категорії овочів, респонденти також розділилися в думках. Порівняно з іспаномовними, англомовні найчастіше називали її овочами.

    Дебати про різницю між фруктами та овочами іноді можуть досягати такого апогею, що має втрутитись закон. Так, Верховний суд США в 1893 році одноголосно ухвалив, що імпортовані помідори повинні оподатковуватися як овоч, а не як менш оподатковуваний фрукт. Суд визнав, що помідор – це ботанічний фрукт, але застосував те, що вони назвали «звичайними» визначеннями фруктів та овочів – тими, що використовуються на кухні.

    За матеріалами Livescience

     

    Завантажити ще