• Скільки живуть мухи.Вокруг Света. Украина
  Скільки живуть мухи
  Питання-відповідь
  Понеділок, 8 листопада 2021

  Скільки живуть мухи

  Мухи - часті, але небажані гості в наших оселях. Укотре зневірившись у можливості вигнати настирливу комаху, господар замислюється: «А скільки живе муха?». Може, варто набратися терпіння і почекати, поки проблема вирішиться природним шляхом?

  Є тисячі видів мух, але жителів українських міст і сіл, як правило, турбують лише кілька: муха кімнатна, осіння жигалка (їх часто плутають з кімнатними, але це саме вони кусаються восени), фруктова дрозофіла і різнокольорові м’ясні мухи. У кожного виду свій термін життя, хоча різниця з точки зору людини дуже незначна і становить кілька днів.

  Яким є термін життя мух

  Життєвий цикл всіх мух проходить кілька етапів: яйце-личинка-лялечка-доросла особина. Тривалість «дитинства» різна навіть у одного виду мух, але в середньому – близько 10 днів. Низькі температури можуть збільшити цей термін удвічі. Втім, людей більше цікавить тривалість життя дорослих мух.

  Найменше живуть дорослі м’ясні мухи – в межах 5-7 днів. Мушка-дрозофіла живе близько 10 днів, а кімнатні мухи – 15-25 днів. Як і у випадку з личинкової стадією, ці межі досить відносні, оскільки термін життя мух дуже залежить від умов довкілля.

  Максимальна тривалість життя мух

  Мухи можуть існувати в межах від 10 до 40 градусів, оптимальними будуть вузькі рамки в 22-25 градусів за Цельсієм. Чим більше відхилення температури, тим швидше вони вмирають, хоча з настанням холодів є шанс, що муха впаде у сплячку і стане довгожителем. Ті мухи, які пережили зиму, можуть похвалитися віком у півроку. Зустрічаються і особини, які доживають до двох місяців в один сезон.

  Скільки живе муха без їжі

  На тривалість життя мух впливає не тільки температура довкілля, а й наявність їжі. У природі важко уявити голодуючу муху – їжа для них усюди, саме тому ці комахи оточують нас у такій кількості. Але якщо уявити собі, що муху повністю ізолювали і залишили без їжі, то тривалість її життя становитиме не більше 24 годин.

  Скільки живе муха у квартирі

  Нарешті, відповідаючи на запитання, скільки живе муха у квартирі, варто врахувати – в кімнатних умовах вони розмножуються цілий рік. Тому муха у вашій квартирі може жити постійно. Просто приблизно кожні 10-20 днів це вже буде інша муха.

  Завантажити ще