• В Африці знайшли новий вид цикадки з рідкісного роду.Вокруг Света. Украина
  В Африці знайшли новий вид цикадки з рідкісного роду
  Тварини
  Субота, 29 січня 2022

  В Африці знайшли новий вид цикадки з рідкісного роду

  Новий вид належить до групи настільки рідкісних комах, що вчені майже нічого не знають про їхню біологію.

  Доктор Елвін Хелден з Університету Англії Раскін під час польової роботи зі студентами у тропічних лісах Національного парку Кібале у західній Уганді виявив новий вид цикадки, яку він назвав Phlogis kibalensis.

  Цикади тісно пов’язані з цикадами, але останні набагато менші: довжина самця нещодавно виявленого виду Phlogis kibalensis становить лише 6,5 мм. Цикадки харчуються в основному соком рослин, що висмоктується безпосередньо з флоеми, і на них полюють безхребетні, у тому числі павуки, жуки та оси-паразити, а також птахи.

  Новий вид з характерним металевим блиском належить до групи або роду, що називається Phlogis. До нового відкриття останнє зареєстроване спостереження цикадки з цього рідкісного роду було у Центральноафриканській Республіці 1969 року.

  «Виявлення цього нового виду – це досягнення, яке випадає раз у житті. Я зрозумів, що це щось особливе, як я його побачив. Насправді Phlogis настільки неймовірно рідкісні, що їхня біологія залишається майже повністю невідомою. І ми майже нічого не знаємо про Phlogis kibalensis, новий вид», – повідомив доктор Хелден.

  Елвін Хелден з 2015 року проводить студентські екскурсії до національного парку Кібале, розташованого неподалік кордону Уганди з Демократичною Республікою Конго. У рамках цієї роботи він документує комах, виявлених у парку та робить фотографії путівники по метеликах Кібалі, бражникам та жукам-черепахам.

  За матеріалами  Phys.org

   

  Завантажити ще