Дослідники з Делфтського технологічного університету в Нідерландах використали штучний інтелект для створення свого роду карти скарбів для визначення зон, де метеорити можна знайти з високою ймовірністю.
Метеорити занадто малі, щоб їх можна було виявити з космосу окремо, але за допомогою непрямих супутникових вимірювань, таких як температура, швидкість руху льоду, нахил поверхні і те, як крига відображає сигнали радара, вчені можуть передбачити, де метеорити концентруються на поверхні.
Камені з космосу накопичувалися в Антарктиді протягом тисячоліть, зберігаючись у холодному кліматі континенту. Коли метеорит падає на поверхню, він застряє у крижаних щитах континенту. Оскільки льодовики повільно рухаються, метеорити пересуваються разом із ними. Якщо льодовик наштовхується на велику перешкоду, в таких місцях як Трансантарктичні гори, лід піднімається і метеорити піднімаються на поверхню.
Крім того, сухі антарктичні вітри поступово руйнують лід, оголюючи метеорити. У міру того, як дедалі більше льоду піднімається на поверхню, процес повторюється. За достатньої кількості часу накопичується значна кількість метеоритів. Вчені підрахували, що понад 300 000 метеоритів упали та чекають, щоб їх знайшли.
За прогнозами авторів, «карта скарбів» матиме точність близько 80 відсотків. «Ми виявили кілька районів, які ніколи не відвідували, багатих метеоритами, які знаходяться відносно близько до дослідницьких станцій», — уточнив Стеф Лермітт, який брав участь у дослідженні.
Інтерактивну карту метеоритів можна переглянути тут.
За матеріалами Phys.org