• 10 неймовірних фактів про Антарктиду.Вокруг Света. Украина
  10 неймовірних фактів про Антарктиду
  Місця
  Субота, 6 листопада 2021

  10 неймовірних фактів про Антарктиду

  Відстань і неймовірний холод роблять Антарктиду одним з найзагадковіших місць на планеті. Але дещо про цей континент ми все-таки дізналися.

  1.В Антарктиці є місця, де 2 млн років не було ні дощу, ні снігу . Приблизно 1% Антарктиди накритий льодом. Такі райони називаються сухими долинами або оазою Антарктики. Вони вважаються пустелями з найсуворішими кліматичними умовами у світі.

  2. Перша людина на цьому континенті народилася в 1978 році. Його звуть Еміліо Маркос Пальма. Його батько очолював загін Аргентинської армії в дослідницькій базі Esperanza. Відтоді на континенті народилися ще десять осіб.

  3. Найбільший відомий айсберг за розмірами перевищував площу Ямайки. Він називався Айсберг Б-15 і мав площу 11 тис. кв. км. У 2000 році айсберг розпався на дрібні шматки і відплив у море.

  4. Колись Антарктика була тропічним континентом і може стати їм знову через викиди вуглекислого газу. Важко повірити, але близько 52 млн років тому концентрація вуглекислого газу на континенті була вдвічі вищою, ніж сьогодні, і Антарктида була зеленим, тропічним раєм з опосумами і бобрами.

  Вчені попереджають, що якщо поточні викиди СО2 зростатимуть, то кількість парникових газів в атмосфері, що існувала мільйони років тому, може бути досягнута протягом кількох сотень років.

  5. Кліматичні зміни впливають на гравітацію в Антарктиці. За даними Європейського космічного агентства (ESA), за період з 2009 по 2012 рік Антарктида втратила стільки льоду, що це призвело до зміни гравітаційного навантаження Землі. Втрата льоду на заході континенту фактично викликала падіння гравітаційного поля над регіоном.

  6. Собачі упряжки на континенті заборонили в 1993 році. Ще в 1911 році собаки доставляли посилки для норвезьких мореплавців під керівництвом Роальда Амундсена. Це була перша експедиція на Південний полюс.

  Собачі зграї заборонили утримувати через побоювання, що їхній гавкіт може налякати арктичних тюленів або що вони втечуть і зашкодять місцевій фауні.

  Фото: FF2 Media

  7. В Антарктиці є два цивільні поселення. Більше місто з двох  – Вілла Лас Естреллас – заснував у 1984 році чилійський диктатор Піночет, який хотів затвердити присутність Чилі в регіоні. Сьогодні це місто є дослідницькою станцією, де є своя школа, лікарня, гуртожиток, поштовий офіс, інтернет і мобільний зв’язок.

  Друге місто називається Есперанса і є аргентинською дослідницькою станцією. Узимку тут живе 55 осіб, зокрема 10 сімей і 2 шкільні вчителі. Місто заснували в 1953 році, і саме тут народилася перша людина на континенті.

  8. Антарктида – єдиний континент без рептилій і змій. Зате тут живе багато птахів і ссавців. Вони утворюють колонії і витримують найсуворіші кліматичні умови.

  9. В Антарктиці немає офіційно визначеного часу. Оскільки на континенті практично ніхто не живе, там немає часових поясів. На дослідницьких станціях користуються часом тієї держави, якій вони належать або часовим поясом найближчої країни.

  10. Більшість метеоритів , виявлених за час існування людства, знайшли саме в Антарктиці. Вчені говорять, що метеорити всюди падають майже з однаковою ймовірністю. Однак якщо вони потраплять, наприклад, у вологі кліматичні джунглі, то висока вологість і кисень їх пошкодять. В Антарктиді, де клімат дуже сухий, корозія майже неможлива. Крім того, знахідку легше помітити на білій крижаній поверхні.

  За матеріалами Bored Panda.

  Завантажити ще