• Навіщо бджоли роблять мед?.Вокруг Света. Украина
  Навіщо бджоли роблять мед?
  Питання-відповідь
  П'ятниця, 26 листопада 2021

  Навіщо бджоли роблять мед?

  Мед життєво необхідний бджолам для харчування, особливо взимку.

  Для виробництва меду бджоли збирають нектар з квітів, ферментують його і випаровують зайву воду. В сотах мед дозріває 8-10 днів, в цей час молоді бджоли перекладають його і додають свою слину з ферментами, а потім запечатують кожну чарунку сот тонким шаром воску. Цей мед бджоли потім використовують як їжу.

  Крім вуглеводного нектару, бджоли збирають з рослин квітковий пилок. Грудочки пилку теж складаються бджолами у чарунки сотів, утрамбовуються і зверху заливаються медом. Виходить так звана перга, джерело білкового харчування бджіл.

  У невдалі роки, якщо нектару не вистачає, бджоли починають збирати на мед солодкі виділення деяких комах з поверхні листя рослин – попелиці, листоблошки, червеця і цукристий сік деяких рослин. Такий мед називають падевий.

  Падевий мед часто не годиться як зимовий корм для бджіл, оскільки він містить занадто багато мінеральних солей. Без меду або з недостатньою його кількістю бджоли за зиму можуть померти або значно ослабнути. Тому пасічники-бджолярі, забираючи частину бджолиного меду для своїх потреб, підгодовують їх цукровим сиропом.

  Завантажити ще