• Чому єнот-полоскун так називається?.Вокруг Света. Украина
  Чому єнот-полоскун так називається?
  Питання-відповідь
  Субота, 11 грудня 2021

  Чому єнот-полоскун так називається?

  Тому що процес добування їжі вимагав полоскальних рухів, і вони закріпилися еволюційно.

  Єнот-полоскун дійсно полоскун, адже під час їжі ці тварини полощуть свою їжу у воді. Такі дії є рефлекторними, тобто несвідомими і вродженими, а закріпився цей рефлекс у поведінці тварин завдяки його корисності.

  Полоскуни їдять усе підряд – комах, жаб, молюсків, ракоподібних, ягоди або кореневища рослин, навіть невеликих ссавців і яйця птахів. Особливо багато в їхньому раціоні їжі, що видобувається у воді і саме її видобування є перебиранням-полосканням. Такими рухами єноти своїми гнучкими пальцями передніх лап змивають зі своїх делікатесів землю, пісок або бруд, якими вкрите все знайдене в мулі або грунті. Навіть знайдену на суші їжу єноти-полоскуни приносять до водойми, якщо вона міститься неподалік. І в неволі єноти теж полощуть корм.

  Довідка: єнот-полоскун, або американський єнот – хижий ссавець сімейства єнотових. Один з небагатьох видів, які процвітають в умовах наступу людини на природу. Початковий ареал проживання – Північна Америка, але єнота штучно розселили на півдні Росії та в деяких країнах Європи (зокрема Німеччині). За характером цей звірок активний, дуже цікавий, задерикуватий, сміливий і хитрий. У США і багатьох інших країнах світу єнотів іноді тримають як домашніх улюбленців.

  Завантажити ще