• Італійські канікули: де жити, де їсти та яким транспортом користуватися у Римі.Вокруг Света. Украина
    Італійські канікули: де жити, де їсти та яким транспортом користуватися у Римі
    Блоги

    Італійські канікули: де жити, де їсти та яким транспортом користуватися у Римі

    В'їзд до Італії українським туристам поки що заборонено до 15 березня навіть за наявності сертифікату про вакцинацію, але весна вже близько, а з нею і ослаблення ковидних обмежень. Час планувати подорож!

    Ми літали у листопаді-2021 з Wizz Air. Купили квитки з Одеси до Риму, але через тиждень рейси скасували, а нам надали можливість обрати аналогічний із будь-якого міста. Пощастило – вибрали рейс дорожчий, на найкращі для нас дати з Києва.

    Де подивитися правила в’їзду до Італії для українців? 

    Запам’ятайте цей сайт – https://trip.gov.ua. Це офіційний ресурс із достовірною інформацією про набір документів, який потрібний для перетину кордонів українцями з іншими країнами. Вибираєте на інтерактивній карті Італію або будь-яку іншу точку та переглядаєте поточну ситуацію. Там же вказано дату оновлення інформації та період дії поточних положень! Не покладайтеся на блогерів! Не слухайте поради хресних ваших колишніх однокласників! Завжди перевіряйте інформацію самі! Тільки ви несете відповідальність за свої вчинки.

    Вчора випадково почув блогерку, яка переконувала, що повна вакцинація для поїздки в Італію не потрібна, ізоляції там можна не дотримуватися – не перевірять, та й взагалі до перевірки документів ставляться наплювально… Так. А ще я знаю людей, які за свій десятирічний стаж водія жодного разу не пристебнулися ременем безпеки. І все ще живі. Але на рекомендацію до дії це навряд чи тягне.

    На момент нашого вильоту (3.11.21) потрібно було надати:

    • ковід-сертификат (список вакцин дивіться за лінком вище). Краще в застосунку Дiя;
    • негативний тест, зроблений не раніше ніж за 72 години до прильоту (антиген-тест підходить);
    • заповнену анкету для подорожуючих до Італії (є в Інтернеті);
    • бронь апартів або готелю, бо адресу треба вказати в анкеті.

    Що запитували у нас на шляху до Італії: у Києві – тести, роздруковану анкету (зазначену інформацію не перевіряли); у Римі – нічого. На зворотному шляху і в аеропорту Риму, і в аеропорту Києва попросили сертифікат про вакцинацію.

    Якщо ви збираєтеся ходити по закладах, знадобиться електронний сертифікат. Перевіряють на вході. За його відсутності доведеться обмежитися варіантом take away або сісти на літньому майданчику. При нас у Римі маски носили в магазинах та метро.

    Як дістатися з аеропорта до Риму?

    Лоукостери літають до аеропорту Ф’юмічіно. До міста можна дістатися поїздом. Квитки можна купити онлайн або на місці в автоматі.

    Ми добиралися поїздом з пересадкою. Краще заздалегідь прокласти маршрут та зробити скріншоти зі станціями та часом відправлення. Sim-карту не купували – в аеропорту нам запропонували пакет Vodafone за 50 євро. Вирішили, що купимо у місті, але обійшлися.

    Де зупинитися у Римі та яким транспортом користуватися

    Орендувати житло краще поблизу метро. Зручний варіант переміщення містом. Знайти готель або апарти в пішій доступності до всіх головних пам’яток не вдасться. Квитки на автобус продаються в кіосках та магазинчиках із газетами. 1.5 євро – один квиток.

    Ми орендували житло через booking поблизу метро Cipro. Тут нижче ціни на апартаменти, в кафе та магазинах, а розташування дозволяє прогулятися до Ватикану та району Трастевері. До речі, туристичний податок не належить до вартості апартаментів. Його доведеться платити готівкою.

    Користувалися таксі Uber. Рекомендую встановити на випадок раннього вильоту чи дощу. Якось увечері злива була така сильна, що ми не змогли вийти з кафе і перейти на протилежний бік з автобусною зупинкою.

    В Італії майже скрізь можна обійтися без готівки – картою не вдасться розрахуватися лише у сувенірних лавках, на ринку, у кіосках.

    Римом зручно пересуватися з дитячим візком. Але не на всіх станціях метро є ліфти. Тож доведеться трохи «підкачатися».

    Порада: якщо збираєтеся пройтися музеями – подбайте про онлайн-білет заздалегідь. І заходьте до всіх церков, які трапляться на шляху. Усередині дуже гарно.

    Де їсти та що скуштувати у Римі

    Найсмачніші та найпопулярніші ресторани Риму знаходяться в районі Трастевере. Середній цінник у ресторані на сім’ю – 30 євро. Це піца, паста, тарілка брускетт та апероль. Келих апероля – 5 євро.

    Каву дешевше брати із собою або пити за барною стійкою. Якщо ви сідаєте за стіл, ціну включають обслуговування. Врахуйте, що поблизу визначних пам’яток заборонено їсти.

    Зробити фото з піцою на фоні Треві вдасться найшвидшим і сміливішим.

    Нижче наведу список місць, в яких ми їли і пили, і тепер можу їх рекомендувати вам.

    Ресторани Рима

    Via della Paglia, 1/2/3. Чергу доведеться вистояти, але кухня того вартує. Спробуйте брускетти на закуску.

    Piazza di S. Calisto, 5. Ristorante Colloseo Luzzi. Via di S. Giovanni in Laterano, 88.

    Піццерія

    Bonci. Via della Meloria, 43.

    Цукерні

    Via del Corso, 335. Найсмачніший чорний шоколад в моєму житті.

    Via dei Sediari, 11/12. 100 видів тірамису. Фісташковий та з лісовим горіхом – уан лав.

    Via del Governo Vecchio, 88. Крихітний заклад з тирамісу та канолі.

    Grom. P.za Navona 1, Via Agonale, 3. Морозиво зі смаками хурми та груші – спробуйте.

    Кав’ярні

    Plebiscito. Via del Plebiscito, 104.

    Antico cafe Candia. Via Candia, 153.

    Що неодмінно варто спробувати:

    Тірамису. Я фанат чизкейків та десерта “Павлова”. Але в останній поїздці полюбив ще один десерт. Неможливо забути.

    Ранковий еспресо. Я чайний п’яниця. І в Україні пив каву у закладах рази зо два. У Римі хочеться так починати ранок. Смак мені не подобається, просто з’являється якийсь особливий настрій. Ой, тобто вайб… вайб.

    Апероль. Я не п’ю. Без причини. Просто, чи приводу немає, чи не кличуть, але попереднього разу в Україні пив алкоголь року 1.5 тому. А у Римі прям захотілося. Щовечора апероль і просекко

    Паста. Вона зовсім інша. Не в плані приготування, а у плані складу самої пасти. Твердіше, смачніше. Каннолі. Уан лав! Чайки та трубочки з рикоттою.

    Усі фото: Олександр Костюк

    Читайте також:

    Це злочин! Топ-10 харчових звичок іноземців, які псують італійську кухню

    Італія, Іспанія та Німеччина змінили правила в’їзду для українців: куди можна, а куди поки що ні?