• Мертве море зменшується в об'ємі.Вокруг Света. Украина
  Мертве море зменшується в об'ємі
  Екологія
  Неділя, 16 січня 2022

  Мертве море зменшується в об'ємі

  Цілющі властивості Мертвого моря відомі вже тисячі років. Його вода покращує стан шкіри, лікує захворювання серця і легенів.

  Але саме це стало однією з причин виснаження моря: люди дедалі інтенсивніше використовують його ресурси для виготовлення косметичних продуктів і проведення лікувальних процедур. Протягом останніх десятиліть море зменшується приблизно на метр щороку.

  Мертве море міститься в самому серці Східно-Африканської рифтової долини, що межує з Йорданією, Ізраїлем та Палестиною. Воно розташоване на 429 м нижче рівня моря і є найнижчою точкою на планеті. Водойма завдовжки 50 км і завширшки 15 км.

  Також відоме як Солоне море, це одне з найдивовижніших чудес природи. Багата на хлорид натрію та інші солі вода не дозволяє потонути. Свою назву море отримало невипадково: високий вміст солі (магнію, калію, хлориду кальцію і броміду тут у 10 разів більше, ніж у світовому океані), що  робить життя будь-яких організмів тут неможливим. 

  Фото: Shutterstock

  Фото: Shutterstock

  За словами еколога з організації EcoPeace Middle East, інтенсивне видобування мінералів і будівництво туристичних об’єктів повільно знищує Мертве море. До того ж тут немає постійних джерел, щоб підтримувати його об’єм. З початку століття, коли регіон почав розвиватися, рівень води впав більш ніж на 25 м. Більше того, на західному березі було виявлено близько 2 тис. карстових воронок, через які частина води йде під землю.

  EcoPeace бореться за збереження Мертвого моря і планує добитися обмеження кількості туристів. У 2013 році представники урядів Ізраїлю та Йорданії підписали угоду про поповнення Мертвого моря водою з Червоного – буде прокладено канал, через який 300 м 3 води щорічно надходитимуть у водойму.

  За матеріалами news.com.au

  Завантажити ще