• 10 цікавих фактів про сон.Вокруг Света. Украина
  10 цікавих фактів про сон
  Лайфстайл
  Четвер, 20 січня 2022

  10 цікавих фактів про сон

  Сон - невід'ємна частина нашого життя. Але чи добре ми знаємо, що відбувається з нами під час сну?

  1. Ми проводимо уві сні третину нашого життя (близько 25 років). І це абсолютно не марна трата часу. Коли ми спимо, наш мозок перезавантажується, тіло відпочиває, клітини відновлюються, а організм виробляє важливі гормони.

  2. Якщо 12 ночей поспіль спати по 6 або менше годин, стан організму буде таким же, як при сп’янінні. У людини з’явиться нерозбірлива мова, порушення рівноваги і погіршиться пам’ять.

  3. Перший механічний будильник побачив світ у 1787 році завдяки американському винахіднику Леві Хатчинсу (Levi Hutchins). Але у нього був один суттєвий мінус: його можна було завести лише на 4-ту ранку.

  4. Сліпі люди теж бачать сни. Люди, які народилися незрячими, бачать сни не в картинках або кольорах, а у звуках, запахах і тактильних відчуттях. При цьому данські вчені довели, що сліпим частіше сняться кошмари, ніж іншим людям.

  5. Для гарного самопочуття людині необхідно щодня спати по 7-8 годин. Але генії цим правилом нехтують. Леонардо да Вінчі, наприклад, використовував метод поліфазного сну: відпочивав кожні 4 години по 15 хвилин. Нікола Тесла спав 2 години в добу, а Ейнштейн відпочивав усього по 4 години на день.

  6. В історії зафіксовано випадок, коли людина не спала цілих 40 років! Це був угорський солдат Поль Керн, який дістав поранення в голову під час Першої світової війни. Незважаючи на те, що чоловік зовсім припинив спати, фізично він почувався абсолютно нормально.

  7. Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Хоча зовсім нещодавно цей показник становив 85%. Нашу картинку під час сну «прикрасило» кольорове телебачення. До його винаходу лише 15% людей могли насолоджуватися кольоровими снами.

  8. Дехто стверджує, що не бачать снів. Але це не правда. За ніч нам сниться від 2 до 7 снів. Просто 90% з них ми забуваємо.

  9. Тваринам теж сняться сни.

  10. Здригання під час засипання називаються гіпнотичними ривками. Вони абсолютно нешкідливі для організму.

  Завантажити ще