• Що буде, якщо не спати.Вокруг Света. Украина
  Що буде, якщо не спати
  Питання-відповідь
  Середа, 8 грудня 2021

  Що буде, якщо не спати

  Мінімальна тривалість сну має становити не менше восьми годин на добу, але люди часто нехтують науковими рекомендаціями.

  Якщо не спати добу

  Хоча є окремі дослідження, які стверджують, що навіть одна безсонна ніч може спровокувати низку серйозних захворювань, усе ж більшість вчених вважають, що доба без сну не завдають шкоди здоров’ю. На перший погляд, навіть навпаки: у мозку людини, яка не спить 24 години, активізується мезалімбічна система, що викидає у кров дофамін. Від цього вона стає енергійнішою, позитивнішою й активнішою в плані сексу. Але до кінця доби втома бере своє: швидкість реакції сповільнюється, втрачається самоконтроль і спотворюється сприйняття навколишнього світу.

  Якщо не спати 2-3 дні

  Два дні без сну призводять вже до серйозніших проблем. Можливі перебої в роботі нервової системи (перепади настрою, заплітається язик, порушення координації рухів); неприємності з травленням, озноб тощо. Після двох безсонних ночей в організмі людини порушується метаболізм глюкози (це веде до розвитку діабету) і робота імунної системи. Після трьох безсонних ночей можуть з’явитися галюцинації.

  Навіть короткострокові періоди позбавлення сну можуть призвести до неприємних наслідків, і тимчасових, і довгострокових. Зокрема, встановлено, що у жінок, які змушені працювати ночами або часто змінюють часові пояси (як стюардеси, наприклад), унаслідок гормональних збоїв нерідко порушується менструальний цикл і виникають інші гормональні проблеми.

  Якщо не спати тиждень

  Відсутність сну протягом тижня призводить до значних галюцинацій, параної, з’являються симптоми недоумства. Після тривалої відсутності сну людина постійно втрачає контроль над свідомістю: з’являються провали в пам’яті, мимовільні засипання, постійна фіксація погляду або думок на одному предметі.

  Якщо не спати більш як 8 днів

  Скільки здорова людина може прожити без сну, невідомо. Досі зі зрозумілих причин експерименти проводилися лише на тваринах. Так, щури, повністю позбавлені сну, вмирають протягом 11-32 днів. Тому, швидше за все, після 8 днів без сну людина перебуватиме ближче до смерті, ніж до життя.

  Відомі рекордсмени з безсоння

  Найвідоміший рекорд належить 17-річному Ренді Гарднеру із Сан-Дієго. У 1964 році старшокласник провів експеримент як позакласну наукову роботу. За заявою вчених, які спостерігали за ним, Гарднер не спав 264 години і 25 хвилин (трохи більше 11 діб). До кінця цього терміну у хлопця з’явилися розлади зору, мови і пам’яті, а також галюцинації. Після експерименту він проспав 15 годин. Ніяких серйозних порушень здоров’я у нього не виявили, проте довгострокових спостережень за Ренді не вели. Випадок потрапив у Книгу рекордів Гіннесса. Відтоді кілька разів робилися спроби побити досягнення Гарднера, проте вони неофіційні: світова Книга рекордів відмовляється реєструвати подібні випадки як небезпечні для життя.

  Що стосується “фатального родинного безсоння” – рідкісного генетичного захворювання, при якому людина припиняє спати через збій в організмі, то тут сумний рекорд належить американському вчителю музики Майклу Кірку. Він припинив спати раптово, і навіть у стані клінічної коми лікарі фіксували активність його мозку. Нещасний помер у 1992 році через півроку нездорового неспання.

  “Навколо світу. Україна » писав про те, чому після безсонної ночі хочеться жирної їжі.

  Завантажити ще