• Морський леопард з посмішкою позував українським полярникам: відео.Вокруг Света. Украина
    Морський леопард з посмішкою позував українським полярникам: відео
    Тварини
    Четвер, 17 лютого 2022

    Морський леопард з посмішкою позував українським полярникам: відео

    Морський леопард - це один із видів тюленів, що мешкають у субантарктичних широтах. На відміну від інших тюленів, це жорстокий і небезпечний хижак: здобиччю морського леопарда є переважно теплокровні тварини.

    Учасники Української антарктичної експедиції зняли на відео морського леопарда, який ліниво ніжився на крижині, нікуди не поспішав і був готовий попозувати. Відео опублікували на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Facebook.

    “Дивіться, якого красунчика нещодавно зустріли наші полярники під час морського виїзду! Це – морський леопард, один з представників родини тюленевих, що зустрічаються в районі нашої станції. Побачивши дослідників з камерами, він навіть трохи попозував для них й показав свою фірмову “усмішку”, – так прокоментували відео автори допису.

    Фото: Getty Images

    Морський леопард відомий своєю хитрою “усмішкою”, точніше, характерним виразом вузької морди з довгою лінією рота. Хоча на вигляд цей звір дуже симпатичний, його чарівності піддаватися не варто – так само, як не варто близько знайомитися з левом, навіть якщо він ліниво ніжиться на сонечку. Морський леопард, як і його сухопутний прототип, – просунутий хижак, гроза субантарктичних вод.

    Більшість тюленів харчуються крилем, рибою або ракоподібними (як от тюлень-крабоїд). Морський леопард, на відміну від родичів, віддає перевагу теплокровному видобутку: пінгвінам та іншим тюленям. Назву він отримав завдяки звичкам хижака та плямистому забарвленню.

    морской леопард, станция Вернадский

    Фото: Getty Images

    Морські леопарди в ході еволюції ідеально пристосувалися до способу життя хижака: завдяки досить стрункому та витягнутому тілу, в якому є щось зміїне, а також подовженим переднім ластам, тюлені цього виду здатні розвинути у воді швидкість до 40 км. на годину, легко наздоганяючи і пінгвінів, і тюленів.

    Довжина тіла морського леопарду в середньому становить 3-4 метри, а вага 300-400 кг.

    Морські леопарди мешкають у Південному океані вздовж усього периметру антарктичних льодів, цілий рік зустрічаються на субантарктичних островах, включно з островом Галіндез Аргентинського архіпелагу, на якому розташована українська полярна станція “Академік Вернадський”. А наприкінці антарктичного літа та на початку осені, тобто якраз у лютому-березні, леопарди з’являються поряд зі станцією дедалі частіше.

    Пояснення цьому просте: антарктична весна та літо – період розмноження пінгвінів, коли вони утворюють пари та обзаводяться потомством. Зараз на острові Галіндез і зокрема поряд зі станцією багато пташенят пінгвинів освоюють навколишній світ – вперше покидають гнізда, вчаться пірнати, плавати, полювати за крілем. Саме їх, недосвідчених і поки що безпорадних, і чекають морські леопарди.

    Читайте також:

    Український криголам “Ноосфера” вирушив до Антарктиди

    10 неймовірних фактів про Антарктиду