• Муха цеце: де живе і чим небезпечна?.Вокруг Света. Украина
  Муха цеце: де живе і чим небезпечна?
  Питання-відповідь
  Неділя, 5 грудня 2021

  Муха цеце: де живе і чим небезпечна?

  Найнебезпечніша у світі муха цеце - корінна мешканка африканського континенту.

  Належить муха цеце до роду двокрилих з сімейства Glossinidae. І для людини, і для тварин зустріч з цією комахою може стати фатальною.

  Де живе і як виглядає?

  Мешкає ця небезпечна комаха лише в Африці . Мухи цеце обирають для життя сирі місця, наприклад, заплави річок і вологі тропічні ліси.

  На тлі інших мух цеце виділяється кількома особливостями. По-перше, її довгий хоботок відходить вперед від низу голови. По-друге, на антенах у комахи є дуже  розгалужені ості, вкриті волосками. А по-третє, коли цеце сидить, її крила складені в одному напрямку. У той час як її родичі залишають їх розправленими.

  Чим небезпечна муха цеце? Симптоми укусу

  Небезпека мухи цеце полягає не в тому, що вона кусається, а в тому, що заражає кров трипаносомами: найдрібнішими одноклітинними тваринами, родичами інфузорій і амеб. Ці мікроорганізми викликають різного роду захворювання, об’єднані загальною назвою, – трипаносомоз.

  Вони можуть проявлятися як у людей, так і у тварин (диких і домашніх). Типовий приклад людського трипаносомозу – сонна хвороба.

  Спочатку місце укусу розпухає, після чого температура тіла піднімається до 40 ° С. З’являється висип, лихоманка. Лімфатичні вузли збільшуються. Потерпілий скаржиться на безсоння, яке після цього змінюється постійним бажанням спати.

  Хворий перебуває в царстві Морфея весь час, лише іноді приходить до тями. І при цьому поступово виснажується.

  У великої рогатої худоби є свя смертельно небезпечна викликана трипаносомами недуга – хвороба Нагана.

  Скільки живе?

  Живуть цеце близько 200 днів, встигаючи за цей час розмножитися до дев’яти разів.

  Що їсть?

  Самки і самці мухи цеце годуються однаково: кров’ю ссавців .

  У пошуках жертви мухи цеце орієнтуються не на запах. Вони нападають на будь-який великий об’єкт, що рухається і випромінює тепло.

  Фото, як виглядає муха цеце

  фтография муха цеце

  муха цеце фото

  Фото: Shutterstock

  Завантажити ще