• День Нобеля: топ-5 фактів про винахідника.Вокруг Света. Украина
  День Нобеля: топ-5 фактів про винахідника
  Люди
  П'ятниця, 10 грудня 2021

  День Нобеля: топ-5 фактів про винахідника

  10 грудня 1896 помер шведський хімік, інженер і винахідник Альфред Нобель. Щорічно в цей день у Стокгольмі вручають одну з найпрестижніших премій у світі.

  Альфред Нобель народився 21 жовтня 1833 р. в Стокгольмі. Але в 1842-му він разом з матір’ю і трьома братами переїхав до Санкт-Перербурга, де вже близько п’яти років жив і працював його батько. Еммануель займався в Росії виробництвом верстатів і вибухових речовин.

  У 1850 році Нобель залишив Росію, щоб пожити в Парижі і Штатах.

  Премію імені себе Нобель заснував в 1895 році. Його метою було відзначити найпомітніші культурні і наукові досягнення. Перші премії за видатні досягнення у хімії, фізиці, фізіології та медицині, літературі і миру були присуджені в 1901 році.

  Ось 5 дивовижних фкатов про Альфреда Нобеля , яких ви могли не знати.

  1.14 жовтня 1863 року Нобель подав патентну заявку на пороховий заряд, посилений нітрогліцерином. І тоді батько звинуватив його в тому, що він вкрав його ідею з використанням цього препарату.

  2.Існує поширена думка, ніби Нобелівську премію не вручають за досягнення в математиці тому, що дружина Нобеля пішла від нього до математика. Це міф. Альфред Нобель ніколи не був офіційно одружений. Біографам відомо про три любовні зв’язки винахідника.

  У молодості Нобель захопився російською дівчиною на ім’я Анна, але та померла від сухот. Потім учений закохався в актрису Сару Бернар, але його мати відмовила його одружитися з нею. А коли Альфреду був 41 рік, він зустрів графиню Берту Кінскі. Їхні стосунки були досить гармонійними, але весіллям теж не закінчилися – Кінскі пішла до іншого (не математика).

  3. У 1888 році газети написали про смерть Альфреда Нобеля . Насправді репортери помилилися: тоді загинув Людвіг Нобель, брат Альфреда. Цей курйозний випадок підштовхнув винахідника динаміту скласти заповіт. Ось його текст: «« Я, що підписався нижче, Альфред Бернхард Нобель, обдумавши і вирішивши, цим повідомляю мій заповіт щодо майна, нажитого мною … Капітал мої душоприказники мають перевести в цінні папери, створивши фонд, відсотки з якого будуть видаватися у вигляді премії тим, хто протягом попереднього року приніс найбільшу користь людству».

  4. Альфред Нобель писав літературні твори.

  Щоправда, основна кількість його романів, віршів і п’єс так і не була надрукована. Відомий лише один твір Нобеля – п’єса про Беатрису Ченчі під назвою «Немезида». Ця трагедія була розкритикована церковниками, тому практично весь тираж видання (за винятком трьох примірників) після смерті Нобеля був знищений.

  5. Альфред Нобель помер в 1896 році від крововиливу в мозок . Ім’я великого вченого носять Дніпропетровський університет і Стокгольмський фізико-хімічний інститут.

  Завантажити ще