• В Англії розкопали ремісниче поселення часів Стародавнього Риму.Вокруг Света. Украина
  В Англії розкопали ремісниче поселення часів Стародавнього Риму
  Наука
  П'ятниця, 28 січня 2022

  В Англії розкопали ремісниче поселення часів Стародавнього Риму

  Неподалік села Темпсфорд (графство Бедфордшир) дорожні робітники натрапили на будівлі часів Римської Британії. А також знайшли цікаві артефакти інших періодів історії.

  Археологи, що прибули до Темпсфорда, були вражені масштабами виявленої, раніше невідомої території часів Римської Британії (43-410 рр. н. е.). Команда з Лондонського археологічного музею (MOLA) та Кембриджського археологічного відділу (CAU) звернула увагу на «надзвичайно захоплюючі» об’єкти. Зокрема на гончарну піч з безліччю глиняних черепків, ручний млин, ткацькі верстати та особисті речі майстрів.

  Також археологи знайшли піч, що використовувалася для сушіння зерна та приготування солоду для пивоваріння. А ще – чимало останків убитих тварин.

  За словами доктора Стіва Шерлока (Steve Sherlock), провідного дослідника, це місце використовувалося жителями Римської Британії як для виробництва, так і для торгівлі.

  Під цими свідченнями господарської діяльності тієї доби команда виявила артефакти інших періодів історії, які передували римському завоюванню.

  Фото: National Highways

  Серед знахідок були наконечники стріл епохи неоліту та бронзової доби, датовані 4000-700 рр. до н. е. Люди полювали у цій місцевості задовго до того, як тут виросли майстерні.

  Окрім вище перелічених старожитностей, археологи розкопали залишки двох круглих будинків діаметром 15 метрів. Швидше за все, історія життя людей на цій території розпочалася саме з них. Такі будинки були стандартною формою житла в Британії з бронзової доби до постримського періоду (IV-V ст.).

  Фото: National Highways

  Доктор Шерлок зазначив, що ремісниче поселення допомагає краще зрозуміти, яким було життя в Бедфордширі протягом останніх 6000 років.

  Артефакти буде відправлено на експертизу.

  За матеріалами ВВС

   

  Завантажити ще