• В Італії розкопали бронзові шоломи воїнів VI ст. до н. е..Вокруг Света. Украина
  В Італії розкопали бронзові шоломи воїнів VI ст. до н. е.
  Наука
  Четвер, 3 лютого 2022

  В Італії розкопали бронзові шоломи воїнів VI ст. до н. е.

  Під час розкопок акрополя в стародавньому місті Велія на півдні країни археологи виявили два шоломи, що добре збереглися, а також руїни храмової стіни.

  Знахідки в регіоні Кампанія відносяться до періоду заснування міста Велія (італійська назва античного міста Елея). Зокрема, до 538-535 років до нашої ери.

  Як повідомили в Міністерстві культури Італії, артефакти були виявлені в популярному туристичному місці, на території колишнього акрополя одного з найважливіших міст Стародавньої Греції. Велія знаходиться за 40 кілометрів на південний схід від стародавнього міста Пестума, або Посейдонії, подивитися на стародавні храми якого приїжджають численні туристи з усього світу.

  Крім шоломів та рештків стіни в цьому місці також знайшли кераміку та фрагменти зброї. Археологи вважають, що шоломи були вилучені греками у ворогів як реліквії після відомої морської битви в Тірренському морі.

  Йдеться про битву при Алалії (Алерії) біля східних берегів Корсики у 539 р. до н. е., під час якої грецькі війська здобули перемогу над етрусками та карфагенянами.

  Фото: Parco Archeologico Paestum

  Директор державних музеїв Массімо Осанна, який раніше керував розкопками в Помпеях, зазначив, що після цієї битви район нинішніх знахідок став місцем підношень грецькій богині війни та мудрості Афіні.

  Фото: Parco Archeologico Paestum

  Велія славиться тим, що є батьківщиною давньогрецької філософської школи. Зокрема, філософів Парменіда та Зенона. Місто було частиною Великої Греції, області на півдні Італії, колонізованої грецькими містами-державами.

  У мінкульті вважають, що відкриття у Велії вкотре довели важливість інвестицій в археологічні дослідження. Адже вони проливають нове світло на древню історію Італії.

  За матеріалами Рhys.org

   

   

  Завантажити ще