Першою авіаринок України залишила голландська компанія KLM. Польоти цього авіаперевізника було припинено починаючи з 12 лютого. Терміни відновлення поки що не названі.
Починаючи з 21 лютого і до кінця місяця до Києва та Одеси перестали літати авіакомпанії Lufthansa Group, а саме Lufthansa, Swiss Airlines та Austrian Airlines. Рейси до Львова проходять за розкладом. Авіаперевізники також відмовилися використати небо України для транзитних рейсів.
Air France до 26 лютого включно скасувала перельоти за маршрутом Париж-Київ. Це єдиний авіарейс компанії до України. Партнером Air France виступає МАУ, тому авіакомпанія пересаджує пасажирів скасованих рейсів на прямі рейси МАУ та інших авіакомпаній з пересадками.
Компанія SAS Scandinavian Airlines здійснювала перельоти раз на тиждень між Києвом та Осло. З 22 по 27 лютого рейси скандинавської авіакомпанії призупинено.
Як повідомила пресслужба компанії airBaltic, авіаперевізник скасував нічні рейси Рига-Київ та всі рейси з Риги до Одеси до кінця лютого через ситуацію в регіоні. Загалом постраждали п’ять польотів до Києва і два – до Одеси. У airBaltic повідомляють, що перед кожним польотом оцінюють ситуацію і не виключають подальших скасувань. Про повне припинення польотів в Україну поки не йдеться.
Усі рейси з Парижа до Києва також скасував іспанський лоукостер Vueling. Дата відновлення польотів поки що така сама, як і більшості інших авіаперевізників – з початку березня.
Угорський лоукостер Wizz Air не повідомляв офіційно про скасування або скорочення рейсів з України. Проте авіакомпанія перенесла дату поновлення 16 маршрутів з Харкова, Києва, Одеси та Львова березня на травень-жовтень. З Харкова було скасовано рейси Wizz Air до Таллінна з 18 лютого по 26 березня, а також відкладено старт рейсів до Відня та Пардубиці.
17 лютого виконавчий директор ірландського лоукостера Ryanair Майкл О’Лірі написав, що авіакомпанія збирається продовжувати рейси до та з України, поки не почнуться “повномасштабні військові дії”. Проте у лютому лоукостер виключив Харків та Херсон зі своєї системи бронювання на сайті та в мобільному додатку. Авіакомпанія ніяк не пояснила причин такого рішення. Зараз у системі бронювання Ryanair доступні лише квитки зі Львова, Києва та Одеси.
Через ситуацію в Україні казахський Air Astana виконуватиме рейси до Києва за альтернативним маршрутом з технічною зупинкою в Атирау та пізнішим прибуттям та вильотом з Києва. Компанія має намір облітати зону потенційного конфлікту. Час вильоту до Києва з Алмати та Нур-Султану залишається без змін
Турецький авіаперевізник Turkish Airlines дозволив пасажирам, які планували летіти до України, безкоштовно змінити дату бронювання або здати квитки, отримавши гроші у повному обсязі. Зробити це можна до 28 лютого.
Українські авіаперевізники
Менеджери українських авіакомпаній заявляють, що не збираються нічого міняти в запланованих рейсах. Про це повідомили представники компаній МАУ, SkyUp Airlines, AZUR air Ukraine та Windrose Airlines.
Зміни до своїх рейсів внесла лише українська компанія Bees Airlines. Вони були змушені вивезти всі свої літаки за межі України на вимогу лізингодавця. Проте керівництво компанії змогло домовитись про використання літаків інших українських авіаперевізників. Так що зобов’язання перед пасажирами компанія виконує, щоправда, зі змінами часу відправлення та аеропортів.
Більшість скасованих рейсів міжнародних компаній взяли на себе українські перевізники. Проте ціни на перельоти можуть “кусатися”. Так, квитки в економклас за скасованим Люфтганзою маршрутом Київ-Женева на сайті МАУ коштують від 25 тисяч гривень.
Минулого тижня Кабінет Міністрів України виділив 16,6 млрд грн із резервного фонду держбюджету на додаткове страхування літаків, щоб гарантувати безперебійність польотів та їхню безпеку.
Мінінфраструктури України спростувало інформацію, що поширилася в ЗМІ, про неминуче закриття повітряного простору України. Більшість авіакомпаній продовжують роботу без обмежень.
Читайте також:
Чому літаки фарбують у білий колір?