- Ви навряд чи зустрінете тут місцевого
Лише 11,3% жителів Дубая є громадянами Арабських Еміратів. Тому прикордонник на паспортному контролі може виявитися єдиним місцевим, якого ви зустрінете за всю відпустку. Більшу частину населення міста становлять вихідці з Індії (27,2%), Пакистану (12,5%) і Бангладеш (7,3%).
- Дубай не такий високий, як ви думаєте
За останніми підрахунками, в Дубаї одна тисячі триста сорок чотири добудовані хмарочоси, і це не так вже й багато. Для порівняння у Гонконзі 6 606 висоток, а в Нью-Йорку – 6 180.
Слава найвищого міста у світі закріпилася за Дубаєм завдяки Бурдж-Халіфа (828 м) і божевільним темпам будівництва. У 2006 році чверть усіх наявних кранів дійсно працювала в Еміратах, але фінансова криза 2008 року внесла свої корективи.
- Поліцейські їздять на Ferrari і Bentley
На вулицях Дубая така кількість суперкарів, що поліцейським просто безглуздо їздити на Ford Fiesta. Щоб у прямому і переносному сенсі не відставати від злочинців, місцеві правоохоронці катаються на Lamborghini, Ferrari і Bentley.
Lamborghini Aventador, наприклад, розганяється до 100 км/год менш ніж за 3 секунди і має максимальну швидкість 350 км / год. У правопорушників просто немає шансів.
- Диких тварин часто тримають як домашніх вихованців
Головний синонім Дубая – це ексклюзивність. Просто дорогими речами тут нікого не здивуєш, важливо мати те, чого немає більше ні в кого. На домашніх вихованців це правило теж поширюється.
Тут у порядку речей завести в ролі улюбленця гепарда, тигра або лева. Багато жителів Дубая публікують фотографії та відео з хижаками в соцмережах. Хоча побачити гепарда, що сидить на передньому сидінні розкішного автомобіля, теж не проблема.
- Рівень злочинності близький до нуля
У Дубаї надзвичайно низький рівень злочинності, а саме місто вважається одним з найбезпечніших у світі. Причин для цього дві: високий рівень життя і суворі закони. Тим, хто є громадянином Арабських Еміратів, нема чого вдаватися до шахрайства – вони й так довічно забезпечені всім необхідним, починаючи з житла і закінчуючи освітою у будь-якому виші світу. А ті, хто приїхав у Дубай працювати, бояться порушувати закон, адже наслідком стане величезний штраф, ув’язнення і навіть депортація.
6. Публічні прояви почуттів заборонені
Арабські Емірати – мусульманська країна, тому публічний прояв почуттів вкрай небажаний. Навіть такі, здавалося б, безневинні дії, як обійми і поцілунки, можуть призвести до серйозних наслідків, аж до ув’язнення і депортації.
Причому туристів це теж стосується. У 2013 році норвежку Марту Дебору, яка заявила про зґвалтування, засудили до 16 місяців в’язниці за перелюбство.
7. Чоловіків набагато більше, ніж жінок
За даними перепису населення, з 2,5 млн жителів Дубая 1,7 млн - це чоловіки. Тобто жінки становлять трохи більше 30%. Такий гендерний розрив пояснюється тим, що більшість емігрантів – чоловіки, які залишили свої сім’ї в рідних країнах і приїхала в Дубай працювати.
8. Злиток золота можна купити у звичайному автоматі
Золото – один з найбільш ходових товарів в Еміратах, тому купити його можна не лише в ювелірних крамницях ,а й у звичайних автоматах на кшталт тих, що продають каву і шоколадні батончики. Перший Gold-To-Go ( «Золото з собою”) з’явився в Дубаї в 2010 році. Він видає золоті злитки вагою в один, п’ять, десять грамів і одну унцію (28,35 г).
Комп’ютер усередині торгового автомата змінює ціни на золото кожні 10 хвилин відповідно до коливань на ринку.
9. Найвищий тенісний корт
Цей тенісний корт розташовано в Дубаї на вершині хмарочоса Бурдж-ель-Араб на висоті 321 метр. Першими, хто зіграв на цьому корті, стали відомі тенісисти Андре Агассі і Роджер Федерер. У разі необхідності він може перетворюватися на вертолітний майданчик.
10. Скрізь є кондиціонери
І це добра новина. Адже влітку температура повітря в Дубаї може досягати +48,5 ° C – саме такий рекорд був зафіксований у липні 2012 року.
Через нестерпну спеку та високу вологість кондиціонери в Дубаї життєво необхідні. Вони встановлені в громадському транспорті, таксі, магазинах і навіть у автобусних зупинках.
За матеріалами The Telegraph.